Trwa ładowanie...
d337t36

Charlie Hebdo publikuje rysunki na temat Chóru Aleksandrowa. Rosyjskie ministerstwo obrony reaguje

Rosyjskie ministerstwo obrony potępiło rysunki opublikowane w "Charlie Hebdo" na temat niedzielnej katastrofy samolotu z Chórem Aleksandrowa na pokładzie. Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony nazwał rysunki "ekskrementami" i "plugastwem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Charlie Hebdo publikuje rysunki na temat Chóru Aleksandrowa. Rosyjskie ministerstwo obrony reaguje
(AFP, Fot: PHILIPPE HUGUEN)
d337t36

Na łamach francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" skomentowano katastrofę rosyjskiego samolotu. Na jednym z rysunków śpiewak Chóru Aleksandrowa w spadającej maszynie krzyczy "aaaaa!", co opatrzono komentarzem: "Repertuar chóru Armii Czerwonej się powiększa". Inny rysunek przedstawia chórzystów pod wodą w otoczeniu ryb, a podpis głosi: "Po katastrofie Armia Czerwona podbija nową publiczność". Na jeszcze innym rysunku wyrażono żal, że w samolocie nie było prezydenta Rosji Władimira Putina.

Na publikacje rysunków w "Charlie Hebdo" zareagowało rosyjskie ministerstwo obrony, które w czwartek potępiło rysunki na temat katastrofy samolotu z Chórem Aleksandrowa. Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony generał Igor Konaszenkow nazwał rysunki "ekskrementami" i "plugastwem" i stwierdził, że "dla normalnego człowieka poniżające jest poświęcanie temu uwagi".

d337t36

"Charlie Hebdo" regularnie wzbudzają protesty. We wrześniu 2016 roku, ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech przedstawiono jako dania włoskiej kuchni. A w pierwszą rocznicę zamachu terrorystycznego na redakcję "Charlie Hebdo", w której zginęło 12 osób opublikowano grafikę z zakrwawionym Bogiem w sandałach z karabinem Kałasznikow na ramieniu. Opatrzono ją komentarzem: "Rok później: zabójca ciągle na wolności".

Katastrofa samolotu z Chórem Aleksandrowa

Samolot rosyjskiego ministerstwa obrony Tu-154 w niedzielę spadł do Morza Czarnego. Na pokładzie były 92 osoby, z czego większość stanowili artyści Chóru Aleksandrowa lecący do Syrii na koncert w bazie wojskowej. W samolocie byli też dziennikarze, szef Departamentu Kultury Ministerstwa Obrony i Jelizawieta Glinka, jedna z najbardziej znanych rosyjskich lekarek i działaczka społeczna organizująca pomoc dla Syryjczyków.

Po wstępnej analizie jednej z czarnych skrzynek rosyjskiego samolotu stwierdzono, że przyczyną katastrofy mógł być błąd pilotów i i niesprawność techniczna TU 154. Informują o tym rosyjskie media powołując się na źródła zbliżone do specjalistów analizujących przyczyny tragedii.

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów