Trwa ładowanie...
d5jzm0c
d5jzm0c

Cezary Tomczyk w #dzień dobry Polsko: na groteskę władzy potrzebna jest ironia

- Czasami ironia jest najlepszą odpowiedzią na groteskę ze strony rządzących - tak poseł PO Cezary Tomczyk odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który skrytykował zachowanie okupujących salę posiedzeń Sejmu posłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5jzm0c

- Czułem niesmak i dystans. Pewnych rzeczy nie wypada, nawet jeśli jest zmęczenie i znużenie, to trzeba wejść w skórę tych, którzy to obserwują i oceniają - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej tak skomentował zachowanie posłów swojej partii, którzy na bieżąco relacjonują protest w mediach społecznościowych, gdzie zamieszczane są np. filmiki z posłami śpiewającymi z trybuny sejmowej.

Poseł PO Cezary Tomczyk tłumaczył, że wszystkie te zabawne, ironiczne filmiki powstały, jednego dnia, gdy padły słowa Jarosława Kaczyńskiego o puczu, który przygotowała opozycja.

d5jzm0c

- Czasem na groteskę władzy potrzebna jest ironia, tak też było w PRL-u, tak działały kabarety w PRL-u - mówił Tomczyk.

Na pytanie prowadzącej program Małgorzaty Serafin czy to oznacza, że teraz opozycja będzie spełniać rolę kabaretu, odparł, że nie. Zapewnił też, że osobiście uważa, iż sala posiedzeń "nie jest miejscem na żarty".

Ale czym jest ironia i poczucie humoru przy tym co robi PiS w Polsce. Postawmy to na szali i zobaczymy, w którą stronę ta szala się przechyli - mówił Poseł PO.

Oprac.: Violetta Baran

d5jzm0c

Podziel się opinią

Share

d5jzm0c

d5jzm0c
Więcej tematów