Trwa ładowanie...
dmq46kl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP

Cezary Tomczyk: premier Ewa Kopacz postawiła przede mną jasne zadania

- Pani premier postawiła przede mną jasne zadania. Po pierwsze powiedziała, że chce, żebym zawsze był dobrze przygotowany, żebym był rzecznikiem merytorycznym, który więcej mówi o faktach, a mniej o opiniach - powiedział na antenie TVP Info Cezary Tomczyk, który ma zastąpić na stanowisku rzecznika rządu Małgorzatę Kidawę-Błońską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Tomczyk: premier Ewa Kopacz postawiła przede mną jasne zadania
(cezarytomczyk.eu)
dmq46kl

Tomczyk oznajmił również, że Kopacz oczekuje od niego, by wniósł więcej energii w prace polskiego rządu. - To zamierzam zrobić, z tego obowiązku się wywiązać - zadeklarował.

- Idea jest taka: my nie chcemy mówić ludziom, co mają myśleć, tylko chcemy ich do tego przekonać - dodał.

- Nowym rzecznikiem rządu, jeśli taka będzie wola sejmu, będzie poseł Cezary Tomczyk - poinformowała w poniedziałek premier Ewa Kopacz. Tomczyk miałby zastąpić obecną rzecznik Małgorzatę Kidawę-Błońską, jeśli zostanie ona wybrana na marszałka sejmu.

dmq46kl

Premier poinformowała też, że przewodniczącym sztabu wyborczego PO w jesiennych wyborach parlamentarnych będzie szef gabinetu politycznego i sekretarz stanu w kancelarii premiera Marcin Kierwiński, zaś rzecznikiem sztabu zostanie była minister sportu Joanna Mucha.

Tomczyk już wcześniej w nieoficjalnych rozmowach wymieniany był jako kandydat na nowego rzecznika. To poseł z Sieradza, który zasiada w parlamentarnych ławach drugą kadencję. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W sejmie zasiada m.in. w Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji ds. Unii Europejskiej. Jest Przewodniczącym Podkomisji Stałej do spraw Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014-2020 oraz Podkomisji nadzwyczajnej do spraw promocji społecznych inicjatyw proobronnych.

Podziel się opinią

Share

dmq46kl

dmq46kl
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów