Trwa ładowanie...
d1jo26s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Cezar za reżyserię dla Polańskiego za "Wenus w futrze"

Roman Polański otrzymał Cezara za reżyserię filmu "Wenus w futrze". Tę prestiżową nagrodę przyznaje w Paryżu francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Polański z Cezarem
Roman Polański z Cezarem (PAP/EPA, Fot: Ian Langsdon)
d1jo26s

- W ogóle się tego nie spodziewałem - nie krył zaskoczenia reżyser, odbierając statuetkę. To już czwarty Cezar w kolekcji nagród Polańskiego.

Za najlepszy film jurorzy uznali belgijsko-francuski obraz "Les Garons et Guillaume a table", pełny humoru autobiograficzny film Guillaume'a Gallienne'a. W sumie zdobył on pięć statuetek, w tym jeszcze w kategorii najlepszego aktora, najlepszej adaptacji, najlepszej premiery i za najlepszy montaż. Nominowany był w 10 kategoriach.

Najlepszą aktorką została Sandrine Kimberlain, odtwórczyni głównej roli w komedii "9 mois ferme". Film, w którym wystąpiła, zdobył jeszcze nagrodę za najlepszy scenariusz.

d1jo26s

Cezara za najlepszy film zagraniczny otrzymał "W kręgu miłości" ("Alabama Monroe") belgijskiego reżysera Felixa van Groeningena.

Nagrodę honorową za twórczość aktorską przyznano Amerykance Scarlett Johansson.

Poruszenie wywołało pojawienie się na czerwonym dywanie aktorki Julie Gayet, prywatnie nowej partnerki prezydenta Francji Francois Hollande'a. Gayet nie pokazywała się publicznie odkąd francuska prasa ujawniła relację łączącą ją z głową państwa. Aktorka uczestniczyła w gali, gdyż nominowano ją do nagrody za występ w filmie "Quai d'Orsay".

d1jo26s

Podziel się opinią

Share

d1jo26s

d1jo26s
Więcej tematów