ycipk-2imm8n

Cejrowski ostro odpowiada TVP. "Nie chodziło o flagę"

Wojciech Cejrowski nie pokaże się na antenie TVP do końca roku. Tak zdecydowały władze stacji. Podróżnik na Facebooku opublikował ostry komentarz. Jego zdaniem "wyleciał za krytykę Jarosława Kaczyńskiego w sprawie aborcji". - Kto ja jestem, że wy mnie chcecie zawieszać. Ja jestem wasz pracownik? - pyta ironicznie Cejrowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficjalnie powodem zawieszenia było spalenie flagi UE podczas programu na antenie TVP Info
Oficjalnie powodem zawieszenia było spalenie flagi UE podczas programu na antenie TVP Info (East News)
ycipk-2imm8n

Wojciech Cejrowski zwrócił się bezpośrednio do dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego, który podjął decyzję o zawieszeniu i do Jacka Kurskiego, który ją poparł.

Zaznaczył, że im bardziej tłumaczą oni, że chodzi o spalenie flagi, tym bardziej on w to nie wierzy. Jego zdaniem powód był zupełnie inny. - Chodzi o to, że powiedziałem "krew na rękach Jarosława", bo Jarosław ze swoją partią obiecywał "Stop aborcji", a teraz PiS sabotuje projekt "Zatrzymaj aborcję". Flaga była dwa tygodnie wcześniej przy marszu niepodległości i nagle teraz się obudzili? Myślę, że nie - powiedział.

- Kto ja jestem, że wy mnie chcecie zawieszać? Ja jestem wasz pracownik? Ja jestem gościem programu i panowie mnie teraz zawieszają, żebym poszedł do kąta i przemyślał swoje poglądy? A jak zacznę mieć zgodne poglądy z waszymi, to będę znowu gościem? Co to w ogóle jest za koncepcja? Gości do telewizji zaprasza się różnych, żeby prezentowane były na antenie publicznej telewizji różnorakie poglądy, a nie tylko zgodne z waszą linią programową - przekonuje Cejrowski.

ycipk-2imm8n

- Wyrzucało mnie już SLD, PO, teraz PiS mnie wyrzuca. To jest dowód, że ja nie zmieniam poglądów pod presją władzy - podkreślił.

Cejrowski kontynuuje: "Co ja mam w tym kącie zrobić, przemyśleć sprawy, zlizać krew z palców Jarosława i posklejać tę spaloną flagę? Bo poglądów nie zmieniam - zakończył i pokazał kartkę z napisem "Stop aborcji".

Zawieszenie Cejrowskiego

ycipk-2imm8n

Rezygnacja z udziału Cejrowskiego w programie "Minęła 20" nastąpiła po ostrych słowach podróżnika w kierunku Kaczyńskiego. - Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym. Bo obiecuje, nie po raz pierwszy w kampanii, że zajmie się dla mnie najważniejszą aborcją, a potem pod dywanik to wmiata, nie zajmuje się, kadencja mija. W następnych wyborach znowu mi obiecuje, że się zajmie - zarzucał w audycji "Radiowy Przegląd Prasy" podróżnik.

- Rozumiem zawieszenie Cejrowskiego. W telewizji polskiej musimy prezentować polską rację stanu - tak prezes TVP Jacek Kurski skomentował decyzję o zawieszeniu współpracy z Wojciechem Cejrowskim. - To, czy wróci do telewizji publicznej zależy tylko od niego i od tego czy zrozumie, że w telewizji polskiej musimy prezentować polską rację stanu - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2imm8n

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2imm8n

ycipk-2imm8n
ycipk-2imm8n