Trwa ładowanie...

CBŚP uderzyło w laboratoria amfetaminy i BMK

Zlikwidowane dwa laboratoria narkotykowe, przejęte blisko 5 kg amfetaminy, prekursory, sprzęt służący do ich produkcji, oraz 6 zatrzymanych - to efekt działań policjantów CBŚP, a także prokuratury w Płocku i Łodzi.

Share
CBŚP:  Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK
CBŚP: Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK Źródło: Materiały prasowe
d2ngq00

Nadkom. Iwona Jurkiewicz rzecznik prasowa CBŚP przekazała, że w powiecie sochaczewskim funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę amfetaminy i zatrzymali trzy osoby w wieku od 23 do 45 lat.

Na prywatnej posesji w budynkach gospodarczych i w domu funkcjonariusze znaleźli 4,8 kg amfetaminy, ponad 300 tabletek ecstasy i marihuanę. Zabezpieczono także przedmioty mogące służyć do produkcji amfetaminy. Zabezpieczone rzeczy poddawane są obecnie dokładnej analizie.

d2ngq00

W Prokuraturze Okręgowej w Płocku podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Płocku aresztował całą trójkę na trzy miesiące.

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

CBŚP: Funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium produkujące BMK, przerabiane na miejscu na amfetaminę

Kolejne laboratorium CBŚP zlikwidowało na początku października, na terenie obiektów rolno-przemysłowych na obrzeżach Łodzi. Wytwarzano w nim BMK, prekursor służący m.in. do produkcji amfetaminy. Policjantów z biura śledczego wspierali antyterroryści z Łodzi. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas 3 mężczyzn, w wieku od 47 do 59 lat.

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

- Zabezpieczono profesjonalny sprzęt laboratoryjny, około 15 litrów BMK oraz w końcowej fazie produkcji płynną amfetaminę. Ponadto ujawniono łącznie kilkaset kilogramów różnego rodzaju kwasów i innych odczynników wykorzystywanych do produkcji narkotyków - przekazała Jurkiewicz.

d2ngq00

Oględziny laboratorium trwały kilkanaście godzin. Śledczy z Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew, przedstawił całej trójce zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: cbsp.policja.pl

d2ngq00

Podziel się opinią

Share
d2ngq00
d2ngq00
Więcej tematów