Trwa ładowanie...
d7777m3
d7777m3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CBŚ przechwyciło 100 litrów półproduktu do produkcji amfetaminy

100 litrów BMK - półproduktu, z którego można by wyprodukować 80 kg czystej amfetaminy - wartej około miliona złotych, przechwycili policjanci z warszawskiego CBŚ. Gdy 52-letni Jakub B. odbierał na jednym z parkingów na warszawskim Targówku półprodukt od 56-letniego Wiesława G., funkcjonariusze wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d7777m3

Jak poinformował Arkadiusz Boimski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, sprawa jest rozwojowa, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zatrzymani mężczyźni są członkami zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją narkotyków. Na jej trop policjanci wpadli przed kilkoma miesiącami.

Policjanci podkreślają, że w całym ubiegłym roku CBŚ przejęło 108 litrów BMK, czyli zaledwie o 8 litrów więcej niż podczas tej jednej akcji.

d7777m3

Podziel się opinią

Share

d7777m3

d7777m3
d7777m3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów