Trwa ładowanie...
d2l3rvo

CBOS: większość Polaków źle ocenia pracę posłów

W styczniu pracę posłów źle oceniło 67 procent badanych przez CBOS, dobrze o pracy posłów mówi 21 procent. To najsłabsze notowania Sejmu tej kadencji. 52 procent respondentów jest zadowolonych z prezydentury Andrzeja Dudy. Krytycznie ocenia ją 39 procent Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBOS: większość Polaków źle ocenia pracę posłów
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2l3rvo

Najsłabsze notowania Sejmu obecnej kadencji

Pracę posłów źle w styczniu oceniło 67 procent badanych, co oznacza wzrost o 9 punktów proc. (w grudniu niezadowolonych z działalności Sejmu było 58 proc. respondentów). Dobrze pracę posłów ocenia 21 proc. ankietowanych, o 6 punktów proc. mniej niż przed miesiącem. Nie miało zdania w tej kwestii 12 procent respondentów.

Kryzys parlamentarny przełożył się na pogorszenie i tak już przeważnie złych opinii Polaków o pracy posłów - podkreśla CBOS. Jak zaznaczono, to najsłabsze notowania Sejmu obecnej kadencji.

d2l3rvo

Nie zmieniły się natomiast znacząco notowania Senatu. 28 procent badanych dobrze ocenia pracę izby wyższej (wzrost o 2 punkty proc.), 51 proc. - źle (wzrost o 1 punkt proc.). 21 proc. respondentów nie zajęło stanowiska.

Zadowoleni z prezydentury Andrzeja Dudy

52 procent Polaków jest zadowolonych z prezydentury Andrzeja Dudy. Krytycznie ocenia ją 39 procent. 9 procent badanych nie wyraziło zdania w tej kwestii. Opinie o prezydencie nie uległy większym wahaniom w porównaniu z poprzednim miesiącem. Głowę państwa źle ocenia w styczniu o 1 punkt proc. więcej badanych niż w grudniu, dobrze - 1 punkt proc. badanych mniej.

CBOS zapytał też respondentów o ocenę pracy Trybunału Konstytucyjnego. Pozytywnie o jego działalności wypowiada się 24 procent (spadek o 4 punkty proc.), negatywnie - 46 procent (wzrost o 4 punkty proc.). Co trzeci badany (30 proc.) nie miał zdania na ten temat.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach od 7 do 15 stycznia 2017 roku na liczącej 1045 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d2l3rvo

Podziel się opinią

Share

d2l3rvo

d2l3rvo
Więcej tematów