Trwa ładowanie...
d3y5bnb

CBOS: 42% gospodarstw domowych ma telefon komórkowy


42% polskich gospodarstw domowych ma do dyspozycji co najmniej jeden telefon komórkowy. W 76% gospodarstwach jest telefon stacjonarny - wynika z badań CBOS.

d3y5bnb
d3y5bnb

W telefon stacjonarny lub komórkowy wyposażonych jest łącznie 85% gospodarstw domowych. Co czwarty ankietowany przez CBOS deklarował, że ma telefon komórkowy wyłącznie do własnej dyspozycji, jest jego właścicielem.

W opinii większości badanych przez CBOS posiadanie "komórki" daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, pewność, że w każdej chwili można wezwać pomoc, lekarza, skontaktować się z kimś bliskim (78%), ułatwia kontakt z ludźmi (68%) oraz umożliwia załatwianie spraw i interesów w dowolnym czasie i miejscu (67%).

Jedna trzecia badanych sądzi również, że komórka umożliwia rodzicom sprawniejszą kontrolę nad dziećmi. Mniej niż jedna piąta przypisuje jej znaczenie prestiżowe (poczucie ważności, pewności siebie). Tylko nieliczni uważają, że posiadanie komórki nic nie daje, tylko naraża na koszty.

W opinii ponad połowy badanych zdarza się, że zachowanie posiadaczy komórek i sposób ich użytkowania drażni, denerwuje lub krępuje (w tym 19% deklaruje, że takie sytuacje zdarzają się bardzo często).(aka)

d3y5bnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y5bnb
Więcej tematów