Trwa ładowanie...
dk3g8wu

CBOS: 31% Polaków popiera rząd, 40% - premiera

31 proc. Polaków popiera rząd Leszka Millera, a 27% jest mu przeciwna - wynika z majowego sondażu CBOS-u. Natomiast zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Miller, jest 40% Polaków, zaś niezadowolonych 36%.

Share
dk3g8wu

Najwięcej - 37% badanych - zadeklarowało w maju obojętność wobec rządu. W kwietniu taką postawę wykazywało 33% respondentów. Liczba zwolenników rządu nie zmieniła się w stosunku do kwietnia. Natomiast odsetek przeciwników gabinetu spadł w maju o 3%. W maju zdania na temat rządu nie miało 5% respondentów (w kwietniu 7%).

Jeśli chodzi o premiera, to w porównaniu z kwietniem o 1 pkt proc. zwiększyła się liczba i zwolenników, i przeciwników Millera, a liczba niezdecydowanych zmniejszyła się w maju o 2 pkt proc. i wyniosła 24%.

Od kwietnia nie zmieniła się ocena dotychczasowych wyników działalności rządu. Opinii krytycznych (46%) jest więcej niż pozytywnych (31%), a prawie jedna czwarta badanych (23%) nie ma zadania na ten temat. Miesiąc temu rząd krytycznie oceniało 45% respondentów, dobrze 33%, zdania nie miało również 23% Polaków.

Zdaniem 47% pytanych, polityka obecnego rządu nie stwarza szans na poprawę sytuacji gospodarczej, 34% jest przeciwnego zdania, 19% nie ma zdania. Podobne oceny były przed miesiącem.

dk3g8wu

Najlepiej oceniana jest aktywność rządu w sferze polityki zagranicznej - 37% badanych oceniło tę sferę dobrze lub bardzo dobrze, a 32% dostatecznie. Dobrze oceniane jest także kierowanie państwem - 28% respondentów wystawiło rządowi ocenę dobrą lub bardzo dobrą, a 45% - dostateczną.

Najgorzej natomiast oceniane są działania rządu w sferze polityki zdrowotnej (49% ocen niedostatecznych) i opieki nad ludźmi najbardziej potrzebującymi pomocy (55% ocen niedostatecznych).

Badanie przeprowadzono między 10 a 13 maja na liczącej 1047 osób losowo-adresowej próbie dorosłych mieszkańców Polski.(miz)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dk3g8wu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk3g8wu
dk3g8wu
Więcej tematów