Trwa ładowanie...
di1btar
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CBA zatrzymało znanego boksera oraz prokuratora

Byłego mistrza Polski w boksie oraz prokuratora z miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie) zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa ma dotyczyć korupcji, materiały trafiły do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało znanego boksera oraz prokuratora
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
di1btar

Zarówno prokuratura jak i CBA odmawiają podania szczegółów. - Mogę jedynie potwierdzić, że we wtorek w Kielcach zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn i, że chodzi o podejrzenie korupcji. Sprawę dzisiaj przekazaliśmy do prokuratury apelacyjnej w Krakowie - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Podania bliższych informacji w tej sprawie odmówił też rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. - Potwierdzam, że CBA rzeczywiście doprowadziło do nas zatrzymanego mężczyznę. Przekazało nam również zgromadzone w tym zakresie materiały, natomiast z uwagi na wykonywane obecnie czynności z tą osobą nie będziemy przekazywać żadnych informacji, gdyż dopiero rozpoczęliśmy to postępowanie - powiedział.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o znanego, utytułowanego boksera Sławomira Z. i prokuratora prokuratury rejonowej w miejscowości Końskie. W przypadku tego ostatniego - według informatora - miały pojawiać się już wcześniej podejrzenia o korupcję w 2004 i 2006 r.

Jak podało RMF FM bokser był prawdopodobnie pośrednikiem w przekazywaniu łapówek pomiędzy prokuratorem a grupami przestępczymi.

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów