Trwa ładowanie...
d3syu0y
d3syu0y

Car nadał, Sąd Najwyższy potwierdził

Sąd Najwyższy dokonał we wtorek wykładni przyznanego na początku br. serwitutowego prawa do korzystania z jeziora Wigry, potwierdzając przyznane jeszcze przez Cara prawo do dokonywania połowów w tym chronionym akwenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3syu0y

Sąd Okręgowy w Suwałkach wydał w ubiegłym roku bezprecedensowy wyrok, przyznał bowiem trzem mieszkańcom Rosochatego Rogu nad Wigrami prawo do korzystania z serwitutów nadanych przez Cara. Nie było jednak wiadomo jak ma być to praktycznie realizowane.

O interpretację wyroku suwalskiego sądu zwrócili się do Sądu Najwyższego zarówno gospodarz jeziora - Wigierski Park Narodowy, jak i ci, którym prawo to zostało przyznane.

Sąd Najwyższy twierdzi, że przywilej daje prawo połowu ryb w jeziorze Wigry na wędkę i z brzegu. Do wędkowania uprawnieni są tylko ci mieszkańcy Rosochatego Rogu, którym to prawo zostało przyznane sądownie. Nie wolno im jednak łowić ryb z łódki ani zastawiać sieci rybackich. Muszą też przestrzegać wędkarskich okresów ochronnych dla poszczególnych gatunków ryb.(ck)

d3syu0y

Podziel się opinią

Share
d3syu0y
d3syu0y
Więcej tematów