Trwa ładowanie...
d1y8bxa
d1y8bxa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Camilla Parker Bowles w warszawskim Muzeum Chopina

Księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles, zjawiła się w Pałacu Ostrogskich, gdzie mieści się Muzeum Fryderyka Chopina. Przez 45 min księżna wraz z dziesięcioosobową świtą zwiedzała muzealne sale, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki po polskim kompozytorze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1y8bxa

Jak powiedziała kurator muzeum Alicja Knast, "wizyta księżnej była spontaniczna".

- Księżna przeszła przez wszystkie sale. Z zaciekawieniem przyglądała się naszym eksponatom. Bardzo podobał się jej fragment wystawy poświęcony wizycie Fryderyka Chopina w Wielkiej Brytanii. Była bardzo zainteresowana, pytała o wszystko: o historię budynku, ile pracowaliśmy nad tą ekspozycją i co ona zawiera - mówiła kurator.

- Myślę, że z wielu powodów była to niezwykle ciekawa wizyta. Bardzo się z niej cieszymy (...). Księżna zapewniała, że będzie zachęcać do zwiedzania naszego muzeum - powiedziała Knast.

d1y8bxa

Camilla Parker Bowles na pytanie, czy słucha muzyki Chopina przytoczyła fragment rozmowy z jedną ze swoich dam dworu: - Księżna wspominała moment, kiedy jedna z jej dam dworu powiedziała, że powinna sobie ściągnąć z iTunes wszystkie utwory Chopina na swojego iPoda - dodała na koniec kurator muzeum.

Na koniec wizyty Księżna Kornwalii otrzymała pamiątkowe albumy, kwiaty i czekoladki.

Księżna Kornwalii miała towarzyszyć Księciu Walii w podróży na Podlasie. Jednak z powodu kłopotów z kręgosłupem i ze względu na odległość kolejnego punktu wizyty, lekarz Jej Książęcej Wysokości zalecił jej pozostanie w Warszawie - poinformowała Ambasada Brytyjska.

d1y8bxa

Podziel się opinią

Share

d1y8bxa

d1y8bxa
Więcej tematów