Trwa ładowanie...
d27ognp

Cameron: będzie pomnik upamiętniający ofiary ataku w Susie

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział wzniesienie dwóch pomników - w hołdzie ofiarom zamachu terrorystycznego w Susie w Tunezji oraz dla upamiętnienia Brytyjczyków, którzy zginęli w innych aktach terroru na świecie - podała w niedzielę BBC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cameron: będzie pomnik upamiętniający ofiary ataku w Susie
(PAP/EPA, Fot: JOE GIDDENS)
d27ognp

Rodziny 30 brytyjskich ofiar zamachowca z Susy, który strzelał do ludzi na hotelowej plaży 26 czerwca, wezmą udział w konsultacjach na temat lokalizacji tego pomnika. W sumie w zamachu zginęło 38 osób, w większości brytyjskich turystów.

W sobotę do Wielkiej Brytanii wróciły ciała pięciu ostatnich brytyjskich ofiar terrorysty. -Ci, którzy stracili życie w ubiegłym tygodniu w Tunezji, byli niewinnymi ofiarami brutalnego terrorystycznego okrucieństwa - oświadczył Cameron. Ogłosił także, że na jesieni odbędą się uroczystości religijne upamiętniające ofiary z Susy. W piątek ofiary uczczono w Wielkiej Brytanii minutą ciszy.

- To właściwe, byśmy upamiętnili w godny sposób te osoby i inne zabite za granicą przez terrorystów i byśmy wspierali ich bliskich na wszystkie możliwe sposoby - zaznaczył.

d27ognp

Przedstawiciel brytyjskiego MSZ (Foreign Office) Tobias Ellwood powiedział, że lokalizacja pierwszego pomnika zostanie ustalona w najbliższych miesiącach. Urzędnik, który wspiera rodziny ofiar z Tunezji, dodał, że rodziny będą także zapytane o opinię na temat projektu.

Ellwood, który stracił brata w zamachu na Bali w 2002 roku, od dawna zabiegał o wzniesienie pomnika upamiętniającego ofiary zamachów terrorystycznych za granicą.

Poza 30 Brytyjczykami w zamachu na plaży zginęło trzech Irlandczyków, dwóch Niemców, Belg, Portugalczyk i Rosjanin. Do zamachu przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

Zobacz także: Amatorskie nagranie z momentu zamachu w Tunezji

d27ognp

Podziel się opinią

Share
d27ognp
d27ognp
Więcej tematów