Trwa ładowanie...

"Cały kraj stał się zakładnikiem Mladicia"

Serbski minister obrony Dragan Szutanovac zaapelował do ukrywającego się od lat Ratko
Mladicia, by dla dobra kraju i jego obywateli, lecz także we własnym interesie oddał się w ręce władz. Mladić jest poszukiwanych przez haski trybunał ds. zbrodni wojennych za zbrodnie popełnione w czasie wojny w Jugosławii.

"Cały kraj stał się zakładnikiem Mladicia"Źródło: AFP
d45e4z3
d45e4z3

Cały kraj stał się obecnie zakładnikiem Mladicia - powiedział Dragan Szutanovac.

Ratko Mladić w czasie wojny bałkańskiej dowodził siłami zbrojnymi bośniackich Serbów. Uznaje sie go odpowiedzialnym za masakrę w Srebrenicy w 1995 roku. Po zatrzymaniu w końcu lipca, ukrywającego się przez 12 lat byłego przywódcy Serbów bośniackich, Radovana Karadżicia, Mladić znalazł się na pierwszym miejscu listy poszukiwanych przez haski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

Serbski minister pracy i polityki społecznej Rasim Ljajić w wywiadzie dla dziennika "Blic", powiedział, iż sprawa Karadżicia dowodzi, iż "nikt nie może ukrywać się wiecznie".

Niemieckie źródła wywiadowcze, cytowane przez prasę brytyjską, informowały w końcu lipca, że Mladić negocjuje warunki poddania się. Przy tej okazji miał przekazać informacje o miejscu ukrywania się Karadżicia. Generałowi zależy, by uniknąć procesu przed trybunałem haskim i odpowiadać przed sądem w Serbii, co jednak zdaniem cytowanych źródeł nie wydaje się realne.

Ocenia się, że podczas wojny w byłej Jugosławii, która zakończyła się w 1995 r., zginęło ok. 250 tys. ludzi, a 1,8 mln straciło domy.

d45e4z3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45e4z3
Więcej tematów