Trwa ładowanie...
d58jz52

Cała masa utrudnień i zmian w rozkładzie MPK przez poznański półmaraton

W niedzielę ulicami Poznania pobiegną uczestnicy półmaratonu. To oznacza zamknięcie wielu ulic dla ruchu i związane z tym zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cała masa utrudnień i zmian w rozkładzie MPK przez poznański półmaraton
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d58jz52

12 kwietnia w stolicy Wielkopolski odbędzie się już ósmy Poznań Półmaraton, w którym weźmie udział 8,5 tysiąca zawodników. Start i metę zaplanowano nad jeziorem Malta, ale cała trasa biegu obejmuje Stare Miasto, Wildę, Rataje i Chartowo.

Na fragmentach ulic, którymi pobiegną zawodnicy zostanie zamknięty ruch wzdłużny. Dotyczy to ulic: abpa Baraniaka, Piotrowo, Kórnickiej, Kazimierza Wielkiego, Drogi Dębińskiej, Piastowskiej, Dolnej Wildy, Wspólnej, Rolnej, Hetmańskiej, Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflanckiej, Kurlandzkiej, Szwajcarskiej, Dymka i Wiankowej.

Ruch będzie zamknięty w godz. od 9:00 do 13:00, ale ulica abpa Baraniaka, gdzie zaplanowano start półmaratonu, będzie nieprzejezdna już od godz. 6:00.

d58jz52

- Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zmiany dotyczą także linii autobusów miejskich. 12 kwietnia w związku z półmaratonem Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził następujące zmiany w rozkładzie MPK:

Linia 52
- od kursu o godz. 8:09 z ronda Rataje i od kursu o 8:36 linia zawieszona na czas biegu.

Linia 54
- od kursu o 9:25 z Franowa i od kursu o 9:47 ze Spławia autobusy kursują zmienioną trasą w obu kierunkach:
FRANOWO – Szwajcarska – Szwedzka (wjazd na przystanek „Szwedzka” od południowej strony centrum M1) – Krzywoustego – Ługańska – Szczepankowo – Gospodarska – SPŁAWIE.

d58jz52

Linia 57
- od pierwszych kursów do kursu o 7:49 z ronda Śródka i o 8.22 z Mogileńskiej autobus kursuje zmienioną trasą w obu kierunkach: RONDO ŚRÓDKA – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – Piłsudskiego – Inflancka – Bobrzańska – Chartowo – Dymka - … - MOGILEŃSKA (powrót przez ul. Wiatraczną). Na trasie objazdu autobus zatrzymuje się na istniejących przystankach oraz na ul. Jana Pawła II przy rondzie Rataje na wysokości dworca (w obu kierunkach).

Linia 65
- od kursu o 8:45 z ronda Rataje i o 9:03 ze Starołęki autobus kursuje zmienioną trasą w obu kierunkach: RONDO RATAJE – Piłsudskiego – Inflancka – Bobrzańska – Żegrze – Unii Lubelskiej – Obodrzycka – Forteczna – STAROŁĘKA. Powrót przez ul. Wiatraczną. Na trasie objazdu autobus zatrzymuje się na wszystkich istniejących przystankach – także tych na ul. Żegrze, oraz dodatkowo na ulicy bez nazwy łączącej ul. Unii Lubelskiej z ul. Obodrzycką u wylotu ulicy Obodrzyckiej (w obu kierunkach).

Linia 71
- od kursu o godz. 8.30 z Os. Wichrowe Wzgórze i od kursu o 8.38 z Os. Dębina autobusy kursują trasą zmienioną w obu kierunkach: OS. WICHROWE WZGÓRZE - … - Robocza – Fabryczna – 28 Czerwca 1956 r. – OS. DĘBINA. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na ul. 28 Czerwca:
• w kierunku Os. Dębina na przystankach „Traugutta” (przed ul. Hetmańską”), „HCP”, „Wspólna”, „Dębiec” (za torami) i „Kasztanowa”,
• w kierunku Os. Wichrowe Wzgórze na przystankach „Kasztanowa”, „Dębiec” (przed przejazdem kolejowym), „Wspólna”, „HCP” i „Traugutta” (przed ul. Hetmańską dla linii 243).

Linia 74
- od kursu o 7:38 z Os. Sobieskiego autobusy kursują trasą zmienioną w obu kierunkach: OS. SOBIESKIEGO - … - Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na istniejących przystankach;
- ostatni kurs z Os. Orła Białego przed biegiem zostanie wykonany o godz. 8:10.

d58jz52

Linia 76
- od kursu o 8:40 z Os. Dębina autobus kursuje trasą zmienioną w obu kierunkach: OS. DĘBINA – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Aleja Króla Przemysła II – POZNAŃ GŁÓWNY. Na trasie objazdu autobus zatrzymuje się:
• w kierunku Os. Dębina na przystankach „Wierzbięcice” (na ul. Wierzbięcice za ul. Matyi), „Świętego Czesława”, „Rynek Wildecki”, „Kosińskiego”, „Pamiątkowa”, „Traugutta” (przed ul. Hetmańską), „HCP”, „Wspólna”, „Dębiec” (za torami) i „Kasztanowa”,
• w kierunku Poznania Głównego na przystankach „Kasztanowa”, „Dębiec” (przed przejazdem kolejowym), „Wspólna”, „HCP”, „Traugutta” (przed ul. Hetmańską dla linii 243), „Pamiątkowa”, „Kosińskiego”, „Rynek Wildecki”, „Świętego Czesława” i „Wierzbięcice” (na ul. Wierzbięcice przed ul. Matyi).

Linia 84
- od pierwszych kursów do kursu o 7.43 z ronda Rataje i o 7.30 z ronda Śródka autobusy kursują zmienioną trasą w obu kierunkach: RONDO RATAJE - … - Szwajcarska – Kurlandzka – Chartowo – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – rondo Rataje – Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA (powrót przez ul. Bobrzańską). Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na istniejących przystankach oraz na ul. Jana Pawła II przy rondzie Rataje na wysokości dworca (w obu kierunkach);
- od kursu o 7.50 z ronda Śródka autobusy kursują trasą skróconą z ronda Śródka do Centrum Handlowego M1;
- ostatni kurs z ronda Rataje przed biegiem o godz. 7:43.

Linia 90
- od kursu o 8:03 z Os. Sobieskiego autobusy kursują trasą zmienioną w obu kierunkach: OS. SOBIESKIEGO - … - Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na istniejących przystankach;
- ostatni kurs z Kazimierza Wielkiego przed biegiem zostanie wykonany o godz. 8:16.

Linia 97
- od kursu o godz. 8:20 z ronda Rataje i od kursu o 8:34 linia zawieszona na czas biegu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d58jz52

Podziel się opinią

Share
d58jz52
d58jz52
Więcej tematów