ycipk-484zyl

Były szpieg z Rosji w stanie krytycznym. Został otruty?

Lekarze walczą o życie byłego szpiega Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala. Mężczyzna został otruty nieznaną substancją. Rosjanin jest byłym oficerem wywiadu Moskwy, ale przeszedł na drugą stronę i przekazał Brytyjczykom z MI6 dane na temat agentów Moskwy na Zachodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skripal podczas procesu w Moskwie w 2006 r.
Skripal podczas procesu w Moskwie w 2006 r. (PAP, Fot: ITAR-TASS)
ycipk-484zyl

Skripal i towarzysząca mu 33-letnia kobieta zostali znalezieni nieprzytomni w niedzielę w centrum handlowym Maltings w Salisbury w południowej Anglii - podaje BBC. Stacja wyjaśnia, że oboje są w stanie krytycznym i zostali najprawdopodobniej otruci.

W domu Rosjanina cały czas pracują policjanci. BBC informuje, że ewakuowany został szpital, w którym przebywa mężczyzna.

- Ponieważ wciąż jesteśmy się na bardzo wczesnym etapie śledztwa, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zostało popełnione przestępstwo - poinformował Craig Holden z policji w Salisbury.

ycipk-484zyl

Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

Pracował dla Brytyjczyków

Były rosyjski pułkownik ma 66 lat. Został skazany w Rosji w 2006 roku za szpiegostwo na 13 lat więzienia. Już w latach 90. ubiegłego wieku miał przekazywać brytyjskiemu wywiadowi informacje na temat działań szpiegowskich Moskwy w krajach zachodnich. Ujawnił m.in. tożsamość rosyjskich agentów.

ycipk-484zyl

W 2010 roku Skripal trafił na Zachód podczas wymiany agentów między Rosją i USA. Później przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-484zyl

ycipk-484zyl
ycipk-484zyl