Trwa ładowanie...
d1a3esk

Były szef MSZ Ukrainy zatrzymany. Łeonid Kożara podejrzany o zabójstwo biznesmena

Łeonid Kożara, były minister spraw zagranicznych Ukrainy został zatrzymany w związku z podejrzeniem o zastrzelenie biznesmena Serhija Staryckiego. Informację przekazał resort spraw wewnętrznych Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina. Łeonid Kożara podejrzany o zabósjtwo biznesmena.
Ukraina. Łeonid Kożara podejrzany o zabósjtwo biznesmena. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1a3esk

Jak poinformował Anton Heraszczenko, wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy, ciało Serhija Staryckiego zostało znalezione w domu Kożary w nocy z 21 na 22 lutego.

Ukraina. Były szef MSZ, Łeonid Kożara podejrzany o zabójstwo

Starycki był dyrektorem holdingu Atlantic Group. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ukraińskiej stacji Inter. Na ciele mężczyzny znaleziono ranę postrzałową głowy. Strzał miał zostać oddany z broni Kożary.

d1a3esk

Jak informuje portal rmf24.pl, Łeonid Kożara wraz z małżonką utrzymują, że Starycki popełnił samobójstwo. Taką możliwość wykluczają jednak śledczy, co przekazał wiceminister Heraszczenko.

Czytaj też: Naukowcy: miliony Ukraińców mogą zarazić się koronawirusem. W Iwano-Frankiwsku ludzie dostosowują się do sytuacji

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Jak twierdzą policyjni śledczy, między mężczyznami miało dojść do bójki. Wcześniej mieli spożywać alkohol. Ze wstępnego dochodzenia wynika, że po kłótni Kożara poszedł do swojej sypialni, zabrał pistolet i zastrzelił Staryckiego.

d1a3esk

Funkcję szefa dyplomacji Ukrainy Łeonid Kożara pełnił w latach 2012 - 2014. Wcześniej był on m.in. dyplomatą i deputowanym. Pełnił także funkcję doradcy prezydenta Wiktora Janukowycza.

Źródło: RMF24.pl/Facebook

Czytaj również: Koronawirus. Ukraina. Próba przemytu 50 tys. maseczek ochronnych do Polski

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1a3esk

Podziel się opinią

Share

d1a3esk

d1a3esk
Więcej tematów