WP

Były prezydent Olsztyna w tarapatach. Prokuratura składa apelacje

Białostocka Prokuratura Okręgowa złożyła wniosek od wyroku uniewinniającego byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Samorządowiec był oskarżony o gwałt na jednej z ciężarnych urzędniczek. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Olsztynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesław Małkowski (były prezydent Olsztyna)
Czesław Małkowski (były prezydent Olsztyna) (East News, Fot: Artur Szczepanski/REPORTER)
WP

Śledczy nie zgodzili się z "ustaleniami faktycznymi sądu w tej sprawie". - Te ustalenia w konsekwencji doprowadziły do uniewinnienia oskarżonego. - Ocena prokuratury jest odmienna - przyznał w rozmowie z PAP prokurator Łukasz Janyst, rzecznik prasowy białostockiej Prokuratury Okręgowej.

Pod koniec grudnia Czesław Małkowski został oczyszczony z dwóch zarzutów dotyczących gwałtu na ciężarnej urzędniczce. Tych czynów miał dopuścić się będąc prezydentem Olsztyna. W pierwszej instancji ostródzki sąd wymierzył mu karę 5 lat pozbawienia wolności. W kolejnym procesie, tym razem w Olsztynie, sąd zmienił wyrok i uniewinnił Małkowskiego.

WP

Opinia publiczna nie zna powodów wydania tych decyzji - obie sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami. Według rzecznika sądu i prokuratora, w olsztyńskim procesie "materiał dowodowy został pogłębiony". Małkowski od 2008 roku, czyli momentu wybuchu seksafery w urzędzie, utrzymuje że jest niewinny.

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

Podczas obu procesów (pierwszy rozpoczął się w 2011 roku, drugi w 2017) Małkowski 3 razy próbował walczyć o olsztyńską prezydenturę. Trzykrotnie przegrywał w drugiej turze. Obecnie jest olsztyńskim radnym. Sprawy jeszcze nie skomentował. Ostatni jego wpis na profilu społeczenościowym jest ze środy. Wtedy też były prezydent Olsztyna życzył internautom udanych wakacji.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Polub WP Wiadomości
WP
WP