Trwa ładowanie...
d1y6rk5

Były prezydent obraził posła. Teraz przeprasza

Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi, 8 grudnia opublikował na swoim blogu wpis, w którym w mało elegancki sposób potraktował pochodzącego z Nigerii posła Johna Abrahama Godsona i jego wyborców.

Share
d1y6rk5

W swoim wpisie z 8 grudnia Jerzy Kropiwnicki odnosząc się do wstrzymania projektu Kolei Dużych Prędkości stwierdził: - Cezary Grabarczyk (PO), poprzedni minister w tym resorcie i wielki promotor sprawy stracił stanowisko, bo łódzcy zwolennicy Platformy najwyraźniej zgłupieli i woleli poprzeć raczej faceta, który w poprzednim Sejmie niczym specjalnym nie zasłynął – ale za to jest czarny, więc głosowanie na niego było „extra”.

Wcześniej, w tym samym wpisie Jerzy Kropiwnicki napisał też: - Dla Łodzi skreślenie „Projektu Y” to powrót z centrum do „zadupia”.

Na wpis Jerzego Kropiwnickiego zareagowały serwisy internetowe Dziennika Łódzkiego i Expressu ilustrowanego. W związku z wrzawą jaka się po tym podniosła, 10 grudnia Jerzy Kropiwnicki opublikował na swoim blogu wpis " Wyrażam ubolewanie", w którym przeprosił za swoje wcześniejsze słowa: - Właśnie dowiedziałem się, że jeden z moich wpisów dotyczących wyborów w Łodzi został przez niektórych Czytelników uznany za rasistowski.∨

Wyrażam ubolewanie. Nie miałem takich intencji i wszystkich, którzy poczuli się tym dotknięci - przepraszam. Jerzy Kropiwnicki

d1y6rk5

Poseł John Godson nie zamierza reagować na wpis Kropiwnickiego. – Myślę, że pan Kropiwnicki jest nadal na mnie wściekły za to, że byłem jedną z osób, która zainicjowała referendum w sprawie jego odwołania. Gdy miał szansę zrobić coś dla miasta, jeździł po świecie, a magistrat traktował jak biuro podróży. On był decydentem, a nie wiedział, co się dzieje w mieście. Czy łodzianie zagłosowali na mnie, bo jestem czarny? Cztery lata temu głosowało na mnie 4 tys. osób, teraz 30 tys. osób – czy dlatego, że jestem bardziej czarny? Łodzianie widzą, kto pracuje dla miasta, a kto nie. Prezydent Kropiwnicki już nie istnieje w polityce i szuka sposobu, by do niej wrócić. Myślę, że jest mu z tym źle. To jest już stary, zmęczony człowiek, nie będę ciągał go po sądach.

d1y6rk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y6rk5
d1y6rk5
Więcej tematów