Trwa ładowanie...
dgf4u5m
IAR

Były premier Izraela Ehud Olmert trafił do więzienia

• Olmert rozpoczął odsiadywanie kary półtora roku za kratkami
• Pod koniec ubiegłego roku sąd skazał go za przyjęcie łapówki
• Polityk nie przyznał się do winy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ehud Olmert
Ehud Olmert (AFP, Fot: GALI TIBBON / POOL)
dgf4u5m

Izraelski sąd skazał Ehuda Olmerta w związku z wydarzeniami, do których miało dojść w czasie, gdy były premier był burmistrzem Jerozolimy. Sąd skazał Olmerta za wzięcie 60 tys. szekli łapówki. Sprawa dotyczyła pozwoleń na budowę jednego z luksusowych osiedli mieszkaniowych w zachodniej Jerozolimie.

Równocześnie sąd oczyścił polityka z innego zarzutu korupcji i obniżył mu karę z proponowanych wcześniej sześciu lat do 18 miesięcy.

Sam polityk nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, co powtórzył także, rozpoczynając odsiadywanie wyroku. - Chcę jeszcze raz powiedzieć to, co mówiłem w sądzie, że zaprzeczam korupcji o którą zostałem oskarżony - mówił.

dgf4u5m

Na niekorzyść Olmerta świadczyły m.in. zeznania byłych asystentów. Jedna ze współpracowniczek, która potwierdziła fakt przyjęcia łapówek, sama spędziła w więzieniu kilka miesięcy.

Ehud Olmert był premierem Izraela w latach 2006-2009 z ramienia lewicowej partii Kadima. Po tym, jak pojawiły się pierwsze oskarżenia o korupcję, polityk podał się do dymisji. Po rezygnacji Olmerta wybory w Izraelu wygrała prawica pod kierunkiem obecnego premiera Benjamina Netanjahu.

dgf4u5m

Podziel się opinią

Share
dgf4u5m
dgf4u5m
Więcej tematów