Trwa ładowanie...
dyse5ea

Były polityk Kaczyńskiego: PiS świętuje 500+, a kiedyś krytykowało taki zasiłek

Rząd PiS hucznie świętuje pierwsze urodziny programu 500+. Były polityk tej partii przypomina jednak, że gdy on proponował wprowadzenie takiego wsparcia dla rodzin, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego było temu przeciwne. - Tym niemniej dobrze, że zrealizowali. Niech się teraz chwalą, ale wszystko z umiarem - napisał Paweł Kowal na Twitterze.
Share
Premier Beata Szydło
Premier Beata SzydłoŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
dyse5ea

Kowal po odejściu z PiS założył partię PJN. W kampanii wyborczej w 2011 r. jego ugrupowanie proponowało wprowadzenie 400 zł miesięcznie zasiłku dla każdego dziecka. Program miał sprawić, że w Polsce zacznie się rodzic więcej dzieci.

Przy okazji obchodów pierwszej rocznicy 500+ przez rząd PiS Kowal skrytykował działania partii. - 500+ ma oczywiste plusy. Ale jeśli już coś się komuś „dało”, to jest też granica autocelebrowania „daru”. Stałe przypominanie jak wypominanie - napisał Kowal na Twitterze.

Jeden z internautów odpisał Kowalowi, że gdy PJN proponowało 400 zł na każde dziecko, PiS twierdził, iż jest to populizm i nie ma skąd wziać na to pieniędzy. - To prawda. Tym niemniej dobrze, że to zrealizowali - skomentował były polityk PiS.

W czasie obchodów urodzin programu 500+ premier Beata Szydło mówiła, że rodzina jest symbolem jej rządu. - Program 500+ przechodzi do historii, a baby boom w Polsce staje się faktem. Dopóki będzie rządził PiS, program będzie kontynuowany - podkreśliła.

dyse5ea

Podziel się opinią

Share
dyse5ea
dyse5ea
Więcej tematów