Trwa ładowanie...

Były policjant szefem przestępców? Kolejne zatrzymania

Policja zatrzymała czterech mężczyzn, którym zarzuca się członkostwo w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami na dużą skalę. Na jej czele miał stać były policjant. Łącznie ujęto osiem osób zaangażowanych w proceder; do działań włączył się również detektyw Krzysztof Rutkowski.

Były policjant szefem przestępców? Kolejne zatrzymaniaŹródło: WP.PL
d1ajkrl
d1ajkrl

- Na polecenie prokuratora funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania czterech mężczyzn - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Zgodnie z ustaleniami organu członkowie grupy przestępczej przyjmowali pieniądze, które miały być przeznaczone na realizację przedsięwzięcia polegającego na sprzedaży substancji służącej do wytwarzania produktów medycznych - np. hormonu wzrostu.

Na początku przeprowadzano dwie transakcje, po których zwracano pokrzywdzonym pieniądze z zyskiem. Potem, wykorzystując zdobyte w ten sposób zaufanie, przestępcy informowali ich o możliwości zainwestowania znacznie większych kwot i przywłaszczali je sobie. W ten sposób oszukano 11 osób, które przekazały kwoty od 10 tys. zł do 1 mln zł.

Wcześniej w śledztwie tymczasowo aresztowano dwie osoby, a w tym byłego policjanta Marcina W., który jest podejrzany o kierowanie grupą. Mężczyzna oraz jego wspólnik Klaudiusz Cz. zostali zatrzymani w maju ubiegłego roku przez Krzysztofa Rutkowskiego.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Katowicach

d1ajkrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ajkrl
Więcej tematów