Trwa ładowanie...
d4h1gbn

Byli więźniowie Auschwitz budują pomnik-hospicjum

Zakończył się pierwszy etap budowy Pomnika-Hospicjum Miastu Oświęcim, którego pomysłodawcami są byli więźniowie KL Auschwitz. Szefowa fundacji założonej dla wybudowania placówki, Helena Wisła, powiedziała w poniedziałek, że dzięki funduszom rządu włoskiego udało się doprowadzić inwestycję do stanu surowego zamkniętego.

d4h1gbn
d4h1gbn

Fundacja otrzymała od włoskiego rządu ponad 1,65 miliona złotych. Na wybudowanie hospicjum potrzeba jednak około 5,5-6 milionów złotych. Tymczasem oprócz pieniędzy od rządu włoskiego, a także około 600 tys. zł z Polsko-Japońskiego Funduszu Złotowego na zakup sprzętu medycznego do placówki, nie udało się zgromadzić większych sum. Helena Wisła liczy jeszcze na wpłaty okolicznych samorządów. We wrześniu fundacja wystąpi też o grant do rządu Norwegii.

Szefowa fundacji nie pokusiła się o podanie choćby przybliżonej daty zakończenia budowy. Chcielibyśmy, aby stało się to jak najszybciej. Będzie to jednak zależało od pieniędzy - wyjaśniła.

Pomnik-Hospicjum Miastu Oświęcim upamiętni miejscową ludność, która niosła pomoc więźniom. Byli więźniowie KL Auschwitz nigdy nie zapomnieli, że często tylko dzięki ich pomocy przeżyli wojnę.

d4h1gbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1gbn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj