Trwa ładowanie...

Była minister rodziny proponuje zmiany w 500+

Rosnąca inflacja przyczynia się do postępującego wzrostu cen, tym samym osłabł sztandarowy program socjalny PiS. Wartość świadczenia 500+ zmalała w ciągu minionego roku o 30 zł. W związku z tym, była minister rodziny Elżbieta Rafalska proponuje wprowadzić w programie zmiany, na których skorzystałyby rodziny wielodzietne.

Była minister rodziny proponuje zmiany w 500+ Była minister rodziny proponuje zmiany w 500+ Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d3na4pb
d3na4pb

Z uwagi na rosnące ceny, rodzice korzystający z najważniejszego programu socjalnego PiS 500+ dostrzegają, że wypłacane im z budżetu państwa pieniądze wystarczają na coraz skromniejsze zakupy. Obowiązujące przepisy nie zakładają jednak możliwości zwaloryzowania świadczenia. Co zatem zrobi rząd?

Rafalska chce dać rodzicom więcej pieniędzy

Propozycję zmian w programie, przedstawiła europosłanka PiS Elżbieta Rafalska, która w 2016 roku jako minister rodziny była odpowiedzialna za wdrożenie go w życie. Jej pomysł zakłada zwiększenie świadczenia dla rodzin wielodzietnych.

- Chcemy, by rodziło się jak najwięcej dzieci, ale też rodziny wielodzietne powinniśmy mocniej wspierać. Dlatego świadczenie wychowawcze od trzeciego dziecka mogłoby zostać podniesione np. o 100 złotych i wynosić 600 złotych miesięcznie - powiedziała Rafalska w rozmowie z "Faktem".

d3na4pb

Europosłanka proponuje, by rodzice dostawali po 500 złotych na pierwsze i drugie dziecko, a na trzecie i każde kolejne 600 złotych. W jej ocenie taka zmiana nie będzie oznaczała dużych kosztów dla budżetu państwa.

Ostatnie zmiany w programie miały miejsce w 2019 roku, kiedy świadczenie rozszerzono również na pierwsze dziecko bez względy na dochody. Kolejne modyfikacje w programie będą możliwe w 2022 roku, bo ustawodawca przewidział, że co trzy lata będzie on poddawany rewizji.

Rydzyk chwali Czarnka. Wiceszef ZNP: Nie słyszałem większej bzdury

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3na4pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3na4pb
Więcej tematów