Trwa ładowanie...

Była dyrektorka jednej z białostockich szkół usłyszała ponad 400 zarzutów. Wszystkie dotyczą korupcji

• Policja: była dyrektorka policealnej szkoły w Białymstoku usłyszała 444 zarzuty
• Kobieta miała przyjmować łapówki na sumę "nie mniejszą niż kilkadziesiąt tysięcy złotych"
• W 2014 r. postawiono jej zarzut ośmiokrotnego przyjęcia łapówek
• Kobiecie grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Share
Była dyrektorka jednej z białostockich szkół usłyszała ponad 400 zarzutów. Wszystkie dotyczą korupcji
Źródło: fotolia, Fot: ESCALA
d3dkp96

444 zarzuty przyjmowania łapówek na łączną sumę nie mniejszą niż kilkadziesiąt tysięcy złotych przedstawiła prokuratura byłej dyrektorce jednej ze szkół policealnych w Białymstoku - poinformowała w piątek policja, która prowadzi tę sprawę pod nadzorem prokuratury.

Z ustaleń wynika, że kobieta miała wykorzystywać swoje stanowisko i brać łapówki - w formie pieniędzy, ale też np. biżuterii - za np. przyznawanie premii pracownikom szkoły, ale także za awanse i nagrody dla nauczycieli.

d3dkp96

Szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Anatol Pawluczuk powiedział, że jednorazowo te kwoty sięgały "od kilkuset do kilku tysięcy złotych". W związku z tym, że w sprawie przesłuchiwani są kolejni nowi świadkowie i nie jest wykluczone, że zarzutów może być więcej, bo sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratura odmawia podania szczegółów na temat mechanizmów działania procederu. - Sprawa jest w toku (...) Nie wykluczamy uzupełnienia zarzutów - powiedział Pawluczuk.

Oglądaj też:

Dyrektorkę szkoły odwołano w styczniu 2015 r. Zrobił to zarząd województwa podlaskiego; szkoła podlegała samorządowi województwa podlaskiego. Dyrektorka była już wówczas od kilku miesięcy zawieszona w pełnieniu swej funkcji. Dyrektorkę zwolniono, bo w październiku 2014 r. dostała zarzuty ośmiokrotnego przyjęcia łapówek (od 500 zł do 3 tys. zł). Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu złożonym przez osoby pokrzywdzone. Jak podawała wówczas prokuratura, do przestępstw miało dojść w okresie dziesięciu lat.

Jak podała w piątek w komunikacie prasowym policja, do tej pory udało się dotrzeć do około pięciuset kolejnych świadków w tej sprawie. - Z dotychczasowych informacji policjantów wynika, że kobieta wykorzystując swoje stanowisko służbowe i przysługujące jej w związku z tym uprawnienia, najprawdopodobniej przyjmowała łapówki w wysokości od 10 proc. do nawet połowy wartości nauczycielskiej gratyfikacji m.in. za przyznawanie comiesięcznych premii kadrze pedagogicznej oraz awanse i nagrody finansowe, a także za przedłużanie umów o pracę i zatrudnianie nowych pracowników - czytamy w komunikacie.

Kobiecie grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

d3dkp96

Podziel się opinią

Share
d3dkp96
d3dkp96
Więcej tematów