ycipk-3a7zjq

Był kompletnie pijany. Wiózł samochodem dwoje dzieci. Jazdę skończył w rowie

Kolizja na drodze krajowej nr 3. Pijany mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu. Tam jeszcze przez kilkadziesiąt metrów starał się jechać dalej. W aucie siedziały jego dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany ojciec wjechał do rowu. Dzieci wyciągała przypadkowa kobieta
Pijany ojciec wjechał do rowu. Dzieci wyciągała przypadkowa kobieta (East News)
ycipk-3a7zjq

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 3 między Lubinem a Polkowicami. Policję zaalarmował świadek, który jechał za sprawcą.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kierujący nadal siedział za kierownicą swojego pojazdu. Auto znajdowało się w rowie w takiej pozycji, że w każdym momencie mogło się przewrócić - relacjonuje pijanyojciecwiozlsamochodemdwojeswoichdziecijazdezakonczylwprzydroznymrowieterazodpowiezatoprzed_sadem","index":1,"recommendationType":"","cid":"AAA","csystem":"NCR","ctype":"AAA"} rel="nofollow">na swojej stronie dolnośląska policja.

Pijany 40-latek cały czas próbował wyjechać na jezdnię. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

ycipk-3a7zjq

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Tomasz Machała: Zaczynamy akcję #stopmowienienawiści

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna, jadąc drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Polkowic, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do przydrożnego rowu, w którym przez kilkadziesiąt metrów kontynuował swoją jazdę.

ycipk-3a7zjq

Razem z nim w aucie były jego dzieci w wieku 8 lat.

Przypadkowa kobieta, która przejeżdżała tą drogą, zatrzymała się, pomogła dzieciom wyjść z auta i zaopiekowała się nimi do czasu przyjazdu policji.

Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Może również odpowiadać za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia bądź zdrowia swoich małoletnich dzieci, za który to czyn może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

"Najwyższe słowa uznania i ogromne podziękowania należą się natomiast kobiecie, która była świadkiem całej sytuacji i nie pozostała obojętna" - czytamy na stronie policji.

ycipk-3a7zjq

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-3a7zjq
ycipk-3a7zjq