Trwa ładowanie...

Bydgoszcz. Szpital każe płacić za parking rodzicom niepełnosprawnych dzieci

Wojewódzki Szpital Dziecięcy wprowadził opłaty za parkowanie. Płacić mają również osoby niepełnosprawne, co spotkało się ze sprzeciwem rodziców dzieci z orzeczeniem.

Share
Bydgoszcz. Szpital każe płacić za parking rodzicom niepełnosprawnych dzieciŹródło: Fotolia
dkhxfv0

Sprawę opisuje lokalna "Gazeta Wyborcza". Parkowanie przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego od zawsze było źródłem licznych problemów. Pacjenci i personel skarżyli się na to, że szukanie wolnego miejsca zajmuje za dużo czasu. Byli zmuszeni zostawiać samochody na osiedlowych uliczkach, oddalonych od szpitala.

Teraz w bydgoskim szpitalu od poniedziałku obowiązują opłaty za parking: pierwsze pół godziny są za darmo, potem kierowcy muszą zapłacić za miejsce postojowe trzy złote. Rodzice niepełnosprawnych dzieci mówią wprost: to absurd.

- W mieście na kopercie możemy parkować bezpłatnie, a w szpitalu, mimo że są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych – cytuje jednego z nich "GW". - Płatne parkowanie będzie mnie kosztowało 150 zł, mąż jest jedynym żywicielem rodziny, to dla nas spora kwota – podkreśla matka niepełnosprawnego dziecka.

Zobacz także: Skarpety od proboszcza. Tak ksiądz chce zebrać fundusze na remont kościoła

"Szpital dyskryminuje nasze niepełnosprawne dzieci"

W tym celu rodzice wysłali pismo do Aleksandry Poeplau, pełnomocniczki wojewody ds. osób niepełnosprawnych i rodziny. "Nikt nie jedzie do szpitala w celach towarzyskich. Jeździmy z naszymi dziećmi po to, by je leczyć, rehabilitować" – można wyczytać w piśmie. Rodzice nie zgadzają się na to, aby płacić za parkowanie na terenie szpitala.

dkhxfv0

"Udając się do szpitala z chorym i cierpiącym z bólu dzieckiem, wymaga się od nas, żebyśmy szukali miejsca parkingowego na ulicach całego osiedla, często oddalonego o kilkaset metrów (...). Jako rodzice dzieci, które są specjalnej troski i posiadają Kartę Parkingową do bezpłatnego parkowania, trwamy w przekonaniu, że nasze niepełnosprawne dzieci są przez dyrekcję szpitali dyskryminowane” - poskreślają autorzy pisma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wyborcza.pl

dkhxfv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkhxfv0
Więcej tematów