Trwa ładowanie...

Bydgoszcz: myśleli, że zdążą na czerwonym świetle. Sześciu przejechało, siódmy się rozbił

• Bydgoska policja walczy z piratami drogowymi jadącymi na czerwonym świetle
• Policjanci opublikowali nagranie, które pokazuje kierowców łamiących przepisy
• W trakcie tylko jednej akcji wystawiono sześciu kierowców otrzymało mandaty

Bydgoszcz: myśleli, że zdążą na czerwonym świetle. Sześciu przejechało, siódmy się rozbiłŹródło: Policja
d1b6i33
d1b6i33

Lekceważenie sygnałów drogowych to codzienność na polskich drogach. Kierowcy myślą, że zdążą na czerwonym i zaoszczędzą cenny czas. Jednak ci wjeżdżający na czerwonym nie powinni czuć się pewnie. Policja prowadzi okresowe działania przeciwko kierowcom łamiącym przepisy.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy upublicznili nagranie, na którym widać, którzy kierowcy nie przestrzegają zasad ruchu i stanowią zagrożenie dla pozostałych uczestników.

Na jednym z bydgoskich skrzyżowań obsługa policyjnego busa, wyposażonego w zestaw kamer, rejestrowała samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na nagraniu dokładnie widać jak kierowcy próbują jeszcze jechać na tzw. "późnym żółtym" albo ewidentnie w momencie, gdy sygnalizator świeci się na czerwono.

Po przejechaniu na czerwonym świetle, policjanci zatrzymywali wskazanych delikwentów. Podczas tylko jednej akcji złapano i ukarano mandatami sześciu kierowców. Przyspieszanie, by zdążyć przejechać przez skrzyżowanie na tzw. późnym żółtym, a w konsekwencji przejechać na czerwonym świetle, to jedno z bardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach ostrzega bydgoska policja na swojej stronie internetowej, gdzie udostępnia nagranie z akcji.

d1b6i33

Niestety, jednemu z kierowców nie udało się przejechać na "późnym żółtym". Wjechał on na skrzyżowanie przy czerwonym świetle powodując wypadek. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery.

d1b6i33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6i33
Więcej tematów