Trwa ładowanie...

Bydgoszcz: myśleli, że zdążą na czerwonym świetle. Sześciu przejechało, siódmy się rozbił

• Bydgoska policja walczy z piratami drogowymi jadącymi na czerwonym świetle
• Policjanci opublikowali nagranie, które pokazuje kierowców łamiących przepisy
• W trakcie tylko jednej akcji wystawiono sześciu kierowców otrzymało mandaty

Share
Bydgoszcz: myśleli, że zdążą na czerwonym świetle. Sześciu przejechało, siódmy się rozbił
Źródło: Policja
d2a0jol

Lekceważenie sygnałów drogowych to codzienność na polskich drogach. Kierowcy myślą, że zdążą na czerwonym i zaoszczędzą cenny czas. Jednak ci wjeżdżający na czerwonym nie powinni czuć się pewnie. Policja prowadzi okresowe działania przeciwko kierowcom łamiącym przepisy.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze wraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy upublicznili nagranie, na którym widać, którzy kierowcy nie przestrzegają zasad ruchu i stanowią zagrożenie dla pozostałych uczestników.

d2a0jol

Na jednym z bydgoskich skrzyżowań obsługa policyjnego busa, wyposażonego w zestaw kamer, rejestrowała samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na nagraniu dokładnie widać jak kierowcy próbują jeszcze jechać na tzw. "późnym żółtym" albo ewidentnie w momencie, gdy sygnalizator świeci się na czerwono.

Po przejechaniu na czerwonym świetle, policjanci zatrzymywali wskazanych delikwentów. Podczas tylko jednej akcji złapano i ukarano mandatami sześciu kierowców. Przyspieszanie, by zdążyć przejechać przez skrzyżowanie na tzw. późnym żółtym, a w konsekwencji przejechać na czerwonym świetle, to jedno z bardziej niebezpiecznych zachowań kierowców na drogach ostrzega bydgoska policja na swojej stronie internetowej, gdzie udostępnia nagranie z akcji.

Niestety, jednemu z kierowców nie udało się przejechać na "późnym żółtym". Wjechał on na skrzyżowanie przy czerwonym świetle powodując wypadek. Zdarzenie zostało nagrane przez kamery.

d2a0jol

Podziel się opinią

Share
d2a0jol
d2a0jol
Więcej tematów