Trwa ładowanie...
d2mkzsh

Bush ciągle popularny i lubiany w USA

George W. Bush (AFP)
Wyniki najnowszego sondażu opinii publicznej przeprowadzonego w USA wskazują na wciąż dużą popularność prezydenta Busha.

Share
d2mkzsh

Na jego notowania nie wpłynęły negatywnie ani propozycja rozszerzenia rządu o nowe biuro do spraw bezpieczeństwa ani planowane restrykcje wobec obcokrajowców odwiedzających Stany Zjednoczone.

Według instytutu Gallupa, 70% Amerykanów akceptuje sposób sprawowania władzy przez George'a Busha. W porównaniu z poprzednim miesiącem popularność amerykańskiego prezydenta lekko spadła. Nadal jednak notowania w społeczeństwie stawiają go wśród najpopularniejszych amerykańskich prezydentów.

Popularność Busha można tłumaczyć prowadzeniem przez niego agresywnych działań antyterrorystycznych, podczas gdy 40% Amerykanów ciągle obawia się nowych zamachów. Obawa przed atakami spowodowała, że bardzo nieliczne były głosy sprzeciwiające się utworzeniu Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Amerykanie zgodzili się też na zaproponowane przez Biały Dom pobieranie odcisków palców od obcokrajowców, szczególnie z Bliskiego Wschodu odwiedzających Stany Zjednoczone.(iza)

d2mkzsh

Podziel się opinią

Share
d2mkzsh
d2mkzsh
Więcej tematów