Trwa ładowanie...
d1dyxeq

Bush ciągle popularny i lubiany w USA

George W. Bush (AFP)
Wyniki najnowszego sondażu opinii publicznej przeprowadzonego w USA wskazują na wciąż dużą popularność prezydenta Busha.

d1dyxeq
d1dyxeq

Na jego notowania nie wpłynęły negatywnie ani propozycja rozszerzenia rządu o nowe biuro do spraw bezpieczeństwa ani planowane restrykcje wobec obcokrajowców odwiedzających Stany Zjednoczone.

Według instytutu Gallupa, 70% Amerykanów akceptuje sposób sprawowania władzy przez George'a Busha. W porównaniu z poprzednim miesiącem popularność amerykańskiego prezydenta lekko spadła. Nadal jednak notowania w społeczeństwie stawiają go wśród najpopularniejszych amerykańskich prezydentów.

Popularność Busha można tłumaczyć prowadzeniem przez niego agresywnych działań antyterrorystycznych, podczas gdy 40% Amerykanów ciągle obawia się nowych zamachów. Obawa przed atakami spowodowała, że bardzo nieliczne były głosy sprzeciwiające się utworzeniu Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Amerykanie zgodzili się też na zaproponowane przez Biały Dom pobieranie odcisków palców od obcokrajowców, szczególnie z Bliskiego Wschodu odwiedzających Stany Zjednoczone.(iza)

d1dyxeq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dyxeq
Więcej tematów