Trwa ładowanie...
d38uwm6

Burza wokół reprywatyzacji w stolicy. Kamienica za 8 mln zł kupiona za... 30 tysięcy

Kolejne przecieki z afery reprywatyzacyjnej w stolicy. Prokuratorzy badający sprawę wykryli poważne nieprawidłowości przy zakupie jednej z kamienic na warszawskiej Pradze. Budynek przy ulicy Stalowej wykupiono za 30 tysięcy złotych. Ale okazało się, że budynek stojący w bardzo atrakcyjnej lokalizacji wart jest co najmniej 8 milionów złotych. Śledczy zadziałali bardzo szybko i wysłali pozew o unieważnienie tej umowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamienica przy ulicy Stalowej na Pradze
Kamienica przy ulicy Stalowej na Pradze (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d38uwm6

Jak do tego doszło? Okazało się, że obrotny przedsiębiorca odnalazł dwie starsze kobiety, które błył spadkobierczyniami budynku przy ulicy Stalowej w Warszawie.

Działający na rynku nieruchomości mężczyzna wiedział, że to strzał w "dziesiątkę". Zaproponował im 30 tysięcy za zbycie praw do działki wynikających z tzw. dekretu Bieruta.

Wtedy nie było jeszcze decyzji o zwrocie kamienicy, zapadła ona później.

W krótkim czasie biznesmen stał się jedynym właścicielem trzypiętrowej kamienicy na warszawskiej Pradze. Mało tego, nieruchomość stoi na działce o powierzchni prawie 1900 metrów w bardzo atrykcyjnym miejscu.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, transakcję wykrył zespół prokuratorów badających nieprawidłowości przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości. Prokuratura Regionalna w Warszawie chce unieważnienia tej umowy, zakazu zbycia nieruchomości, a także wpisu ostrzeżenia w księgę wieczystą.

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów