Trwa ładowanie...
d3ve4t7
d3ve4t7

Burza wokół marszu ONR. Prezydent odmówił patronatu

W związku z medialnymi doniesieniami na temat rzekomego patronatu Prezydenta RP nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych, pragniemy poinformować, że Prezydent RP nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości - czytamy na stronie prezydent.pl. Wcześniej w programie #dziejesienazywo marszałek Senatu Stanisław Karczewski radził prezydentowi, by dobrze się tej sprawie przyjrzał.
Share
d3ve4t7

I Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych zaplanowano na 27 lutego. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", organizują go Obóz Narodowo-Radykalny Białystok, Narodowa Hajnówka oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki". Na reklamujących wydarzenie plakatach znalazł się m.in. Romuald Rajs "Bury", według IPN współodpowiedzialny za zbrodnię ludobójstwa. Organizatorzy chwalą się, że marsz honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

Jak informuje kancelaria prezydenta, wniosek w tej sprawie wpłynął 8 lutego. "Dziś Kancelaria Prezydenta RP podjęła decyzję o odmowie objęcia patronatem głowy państwa marszu w Hajnówce" - napisano.

d3ve4t7

Marszałek Senatu: sytuacja jest kłopotliwa

- Sugerowałbym panu prezydentowi, żeby się temu przyjrzał. Wiem, że kancelaria prezydenta bardzo starannie podchodzi do udzielania patronatu - mówił wcześniej w #dziejesienazywo marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski przyznał, że sytuacja jest kłopotliwa. - Sam udzielam patronatu wielu uroczystościom i prowadzimy w mojej kancelarii bardzo dokładny research. Sprawdzamy, kto je organizuje. Ja bym bardzo dokładnie to przeanalizował. W wielu przypadkach nie udzielam patronatu - podkreślił.

d3ve4t7

Podziel się opinią

Share
d3ve4t7
d3ve4t7
Więcej tematów