Trwa ładowanie...

Burza wokół LGBT. Związek Powstańców Warszawskich pisze o "wielkim oburzeniu"

Nie milkną komentarze po ostatnich wypowiedziach polityków PiS na temat LGBT. Słowa, które padły w dyskusji, oburzyły m.in. Związek Powstańców Warszawskich oraz Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
Share
LGBT i wypowiedzi polityków PiS. Przedstawiciele powstańców warszawskich zabierają głos
LGBT i wypowiedzi polityków PiS. Przedstawiciele powstańców warszawskich zabierają głosŹródło: PAP
d3qn6ge

"Nie wchodząc w ocenę światopoglądową, każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność, również temu, który ma odmienne preferencje seksualne" - czytamy w oświadczeniu przesłanym WP przez Związek Powstańców Warszawskich oraz Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Organizacje podkreślają, że od kilku dni słychać w przestrzeni publicznej "słowa, które negują człowieczeństwo drugiej osoby". "W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację. Postrzega się w niej drugiego człowieka jako przedmiot pozbawiony jakichkolwiek uczuć, afektów i emocji. Słowa, które słyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych" - zaznaczono w oświadczeniu.

d3qn6ge

Przedstawiciele organizacji dodali, że "to w czasie Powstania Warszawskiego walczono o to, aby przywrócić godność człowiekowi, która została odebrana przez okupanta". "Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć. Uważamy, że mamy obowiązek zabrać głos w obronie ludzi słabszych" - podkreślono.

Pod oświadczeniem podpisali się prezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Galperyn oraz prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego Rafał Szczepański.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qn6ge

Podziel się opinią

Share
d3qn6ge
d3qn6ge
Więcej tematów