Trwa ładowanie...
marek jędraszewski

Burza po słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Radosław Fogiel reaguje

"Idź do diabła" - napisał Paweł Rabiej, odnosząc się do słów abp. Marka Jędraszewskiego. Hierarcha skrytykował ekologizm. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel wypowiedź polityka nazwał "niestosownością".

Share
Burza po słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Radosław Fogiel reaguje
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d4mzevw

- Ekologizm to zjawisko niebezpieczne - stwierdził abp Marek Jędraszewski. Jego słowa były szeroko komentowane. Jedną z najmocniejszych reakcji były słowa Pawła Rabieja. Napisał, żeby hierarcha "poszedł do diabła". Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do tej wypowiedzi.

- Ja rozumiem, że Paweł Rabiej może być osobą niewierzącą, ale jednak jakiś podstawowy szacunek, jeśli już nie dla sukni, to choćby ze względu na różnicę wieku, powinien być - podkreślił na antenie radiowej Jedynki. Jak dodał, "mamy do czynienia z niestosownością tej wypowiedzi na kilku poziomach".

d4mzevw

- Po pierwsze, taki język stosowany przez urzędnika samorządowego jest nie na miejscu, po drugie, jest to jednak wysoki hierarcha kościelny - zaznaczył Fogiel. Zwrócił też uwagę, że Rabiej "bardzo się uaktywnił politycznie i pozwala sobie na dosyć mocne sformułowania". Zauważył ponadto, że pod wpisem Rabieja internauci piszą o problemie zalegających w Warszawie śmieci i braku skutecznych działań ws. awarii "Czajki".

Zobacz też: Cios w Kidawę-Błońską z nieoczekiwanej strony. Julia Pitera: łagodnością nie wygra

- Siedzieć w Australii i ubolewać nad płonącymi lasami i krzyczeć o ekologii, to jest łatwo, ale jeżeli przychodzi do konkretnych działań, tam gdzie jest odpowiedzialność pana Rabieja, bo jest wiceprezydentem Warszawy, to jest absolutna pustka - ocenił Fogiel.

Skomentował też słowa samego abp. Jędraszewskiego. - To ostrzeżenie przed tym, że najszczytniejszy nawet cel, jeżeli się przeradza w ideologię, która w swoich trybach przestaje widzieć człowieka, a staje się raczej wehikułem do osiągnięcia założeń ideologicznych samych w sobie, jest niebezpieczna - powiedział.

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mzevw

Podziel się opinią

Share
d4mzevw
d4mzevw
Więcej tematów