WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bunt w przeludnionym więzieniu w Gwatemali

Co najmniej 6 osób poniosło śmierć podczas buntu, który wybuchł w niedzielę w przeludnionym więzieniu w Gwatemali. Więźniowie, z których część była uzbrojona w broń automatyczną, zaatakowali strażników. Na miejsce wysłano specjalne oddziały policji i wojsko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bunt w przeludnionym więzieniu w Gwatemali
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
WP

W więzieniu znajdującym się w odległości 65 km na południe od stolicy kraju, miasta Gwatemala, osadzono ponad 3 tys. skazanych, podczas gdy obliczone ono jest na zaledwie 600.

Placówka została otoczona przez wojsko i policję, które przypuściły szturm. Według miejscowych mediów zdołano opanować sytuację.

Przeludnienie, fatalne warunki i przemoc, zarówno stosowana przez strażników jak i między więźniami, charakteryzują większość placówek penitencjarnych w Ameryce Łacińskiej.

WP

Zobacz także: Bunt w poprawczaku w USA. Uciekło ponad 30 nastolatków

WP
WP