Trwa ładowanie...

Bulwersujący fotomontaż na profilu PiS. Jest reakcja Mazurek

Na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości w Łowiczu zamieszczono zdjęcie posła PO Borysa Budki stylizowanego na Adolfa Hitlera. Materiał wywołał falę negatywnych komentarzy. Rzeczniczka partii sugeruje, że był to atak hakerski.

Share
Bulwersujący fotomontaż na profilu PiS. Jest reakcja Mazurek
Źródło: Facebook.com
dwezy89

Wpis opublikowano 1 stycznia 2018 roku. Autor fotomontażu zaprezentował posła opozycji w tradycyjnym bawarskim stroju, na twarzy domalowano mu charakterystyczny wąsik. Do zdjęcia dodano orła z herbu Niemiec i podpis szwabachą.

Co na to Mazurek? "Zdecydowanie odcinamy się od tego typu działań. Grafika została umieszczona na nieoficjalnym profilu. PiS też często pada ofiarą takich ataków. Nie można ich akceptować, trzeba zdecydowanie potępiać i nie wolno tolerować" - napisała na Twitterze.

Wcześniej w rozmowie z WP Budka zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. - PiS ponosi pełną odpowiedzialność za szerzenie mowy nienawiści w sieci. Przy najbliższej okazji zapytam Jarosława Kaczyńskiego, czy zamierza wyrzucić z partii osoby odpowiedzialne za tego typu hejt pod moim adresem - mówił.

Przypomnijmy, fotomontaż na profilu PiS to kolejne uderzenie w Borysa Budkę na przestrzeni ostatnich kilku dni. W ubiegłym tygodniu głośno było o wpisie prawicowego pisarza Jacka Piekary, który - pisząc o pośle PO - na Twitterze stwierdził: "wziąłbym za łysy łeb i tłukł w mur aż mózg wylałby się uszami". Również i w tym przypadku Budka rozważa wniesienie pozwu.

dwezy89

Podziel się opinią

Share
dwezy89
dwezy89
Więcej tematów