Trwa ładowanie...
dmqtf5b

Budzisko. 10 Wietnamczyków w ciężarówce ze sklejką. To kolejny taki przypadek

Budzisko. Dziesięcioro obywateli Wietnamu próbowało nielegalnie wjechać do Polski w ciężarówce przewożącej ładunek sklejki. Kierowca samochodu został zatrzymany. Za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy grozi mu do 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli w naczepie dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy
Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli w naczepie dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy (East News, Fot: Karol Makurat)
dmqtf5b

Budzisko. Imigranci byli ukryci w polskiej ciężarówce przewożącej sklejkę. Podczas szczegółowej kontroli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej odkryli w naczepie dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy.

Sprawą zajęła się Straż Graniczna. Okazało się, że imigranci to obywatele Wietnamu, kobieta i dziewięciu mężczyzn w wieku 21-41 lat. Nikt z nich nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce - podaje PAP. Wszyscy zostali przekazani stronie litewskiej.

To nie pierwszy taki incydent

Do podobnej sytuacji doszło dwa miesiące temu w Ogrodnikach, również w pobliżu granicy z Litwą. W samochodzie osobowym wwieziono do Polski ośmioro Wietnamczyków, z czego dwie osoby w bagażniku. Litewski kierowca nie chciał się zatrzymać do kontroli, próbował uciekać. Po kilku kilometrach porzucił samochód, ale szybko został ujęty. Nielegalni imigranci również zostali przekazani Litwinom.

dmqtf5b

Gang przemytników ludzi

PAP informuje, że białostoccy prokuratorzy prowadzą śledztwo ws. zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej cudzoziemców. Jak informowali śledczy kilka miesięcy temu, grupa może mieć na koncie przerzut w sumie prawie pół tysiąca osób, przede wszystkim z Azji i Afryki, na czym jej członkowie mieli zarobić ponad 900 tys. euro.

Zarzuty w sprawie usłyszało już ponad dwadzieścia osób.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmqtf5b

Podziel się opinią

Share

dmqtf5b

dmqtf5b
Więcej tematów