Trwa ładowanie...
22-10-2014 13:29

Budowa torowiska na Powstańców. Zmiany w komunikacji

Z opóźnieniem przełożony został ruch na ulicy Powstańców Śląskich - z jezdni w kierunku Bielan na jezdnię prowadzącą w stronę Włoch. Mieszkańcy Bemowa od wtorku mogą poruszać się już po nowej, wyremontowanej nitce. Druga została zamknięta. Wyznaczono objazdy którymi kursuje komunikacja.

Budowa torowiska na Powstańców. Zmiany w komunikacjiŹródło: WawaLove.pl
d3126vs
d3126vs

Teraz autobusy linii E-2- kursują w obu kierunkach ul. Powstańców Śląskich i Górczewską, 122 - ul. Radiową, Powstańców Śląskich i Żołnierzy Wyklętych, Z-2 - Powstańców Śląskich, Wrocławską i Radiową, a 171 - ul. Żołnierzy Wyklętych, Wrocławską i Powstańców Śląskich. Swoją trasę w kierunku pętli PKP Ursus zmieniły również autobusy linii 129, które jeżdżą ul. Strąkową, Gimnazjalną, Człuchowską i Powstańców Śląskich.

Na trasy objazdowe skierowane zostały również linie nocne. N01 w obu kierunkach kursują ul. Powstańców Śląskich, Wrocławską i Powstańców Śląskich, natomiast N45 i N95 - ul. Radiową, Powstańców Śląskich, Wrocławską i Dywizjonu 303.

W związku z trwającą od czerwca br. budową torowiska tramwajowego, na ul. Powstańców Śląskich wystąpią kolejne utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji. Prace na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej miały zakończyć się jesienią 2014r. Jednak nadal trwają. Oprócz torów, powstaną tam nowe przystanki, węzły rozjazdowe przy urzędzie dzielnicy i Radiowej. Dobudowany zostanie też brakujący odcinek ul. Powstańców Śląskich od ul. Hery do ul. Radiowej. Powstaną nowe chodniki oraz droga rowerowa.

Stołeczny Ratusz informuje również o pozostałych zmianach:

d3126vs

- otwarcie wylotu ulic gen. T. Pełczyńskiego (można wyjechać z tej ulicy na Powstańców Śląskich w kierunku Górczewskiej i Radiowej oraz wjechać w nią - tylko od strony Radiowej), Dywizjonu 303, Wrocławskiej iHery (wjechać w tę ulicę można tylko od strony Radiowej)

- zamknięcie wloty ulic Bolkowskiej (utrzymany jest tylko wyjazd z pobliskiego sklepu) i Radiowej (tylko od strony ul. Wrocławskiej; objazd prowadzi przez ul. Wrocławską)

- od strony ul. gen. S. Kaliskiego można dojechać zwężonym odcinkiem Radiowej do Powstańców Śląskich i skręcić w kierunku Górczewskiej lub Reymonta

- skręcić z Powstańców Śląskich w Radiową (w kierunku ul. gen. S. Kaliskiego) można tylko od strony Bielan

Wprowadzenie kolejnych zmian, tym razem na odcinku od ul. Czumy do ul. Czerwonych Maków zaplanowano na poniedziałek na 22.00.

d3126vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3126vs
Więcej tematów