Trwa ładowanie...
d1jpb23

Brytyjski rząd ustalił stanowisko ws. brexitu. Rozmowy trwały 8 godzin

Na razie ustalono ogólne porozumienie ws. pożądanego wyniku negocjacji na temat przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejką. Premier Theresa May ma podać szczegóły w przyszłym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plan rządu Theresy May może nie być zaakceptowany przez UE (PAP, Fot: Chris J. Ratcliffe)
d1jpb23

Według brytyjskich mediów premier Theresa May przekonała zwolenników twardego brexitu do złagodzenia swojego stanowiska. Prawdopodobnie Wielka Brytania będzie chciała pozostawić w niektórych sektorach unijne przepisy. Jednak w innych regulacje nie zostaną zachowane.

Koncepcja zakłada, że różne sektory brytyjskiej gospodarki zostaną podzielone na trzy kategorie, od pełnego stosowania regulacji UE do całkowitego odrzucenia unijnych przepisów

BBC podkreśla, że trwające 8 godzin rozmowy nie były łatwe, bo przy jednym stole negocjacyjnym zasiadali ministrowie będący zarówno zwolennikami, jak i przeciwnikami brexitu.

d1jpb23

Zobacz także: Adam Bodnar: „Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa”

Wypracowane stanowisko ma oznaczać, że zwolennicy twardego brexitu przekonali do swoich racji. Ale według "The Telegraph", plan rządu Theresy May na relacje po brexicie może spotkać się ze sprzeciwem UE.

d1jpb23

Podziel się opinią

Share

d1jpb23

d1jpb23
Więcej tematów