Trwa ładowanie...
djvo5b3

Brytyjski rząd: nie pokazywać papierosów młodzieży

Brytyjski rząd chce jeszcze bardziej
ograniczyć palenie papierosów, zakazując ich eksponowania na
półkach sklepowych i likwidując maszyny do ich sprzedaży w
miejscach publicznych. W sprzedaży bardziej dostępne będą
antynikotynowe plastry i gumy do żucia.

djvo5b3
djvo5b3

Celem tych przedsięwzięć jest usunięcie papierosów z pola widzenia młodzieży.

Proponowane rozwiązania trafią do parlamentu jesienią tego roku. W maju resort zdrowia rozpocznie konsultacje, wyszczególniając koszty dla handlu detalicznego i korzyści z punktu widzenia publicznej służby zdrowia. Pronikotynowe lobby będzie mogło zgłosić swoje zastrzeżenia.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, to będzie obowiązywała tylko na terenie Anglii, ponieważ w trzech pozostałych częściach Zjednoczonego Królestwa działają odrębne parlamenty, które dopiero będą musiały się wypowiedzieć w tej sprawie.

Wiceminister zdrowia Dawn Primarolo powiedziała prasie, że osoby wpadające w nałóg w młodym wieku są bardziej narażone na zachorowanie na raka, niż osoby zaczynające regularnie palić w wieku dorosłym. Rząd chce zmniejszyć liczbę palaczy do 21% dorosłej ludności do 2010 r. z 22% obecnie.

djvo5b3

Według poniedziałkowego "Timesa" zakaz wystawiania papierosów na widok publiczny obowiązywać będzie od maja jedynie w kanadyjskim stanie Ontario. W ślady Ontario chcą pójść władze Tasmanii i australijskiej stolicy, Canberry.

W Wielkiej Brytanii zakaz reklamy papierosów obowiązuje od 2003 roku. W lipcu ubiegłym roku w Anglii wprowadzono zakaz palenia w miejscach publicznych, od października ub.r. obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów młodzieży poniżej 18 roku życia, zaś na jesieni br. opakowania papierosów będą ilustrowane drastycznymi obrazkami w postaci ludzkich organów zniszczonych przez nikotynę. (mg)

djvo5b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djvo5b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj