Trwa ładowanie...
dff5ghq

Brytyjski poseł oskarża UE: szantażujecie Polskę ws. uchodźców

Polityka rządu PiS wobec uchodźców tematem debaty w brytyjskim parlamencie. Poseł Partii Konserwatywnej Daniel Kawczynski bronił stanowiska Polski i atakował Unie Europejską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjski poseł oskarża UE: szantażujecie Polskę ws. uchodźców
(Twitter, Fot: Daniel Kawczynski)
dff5ghq

- Przeraża i martwi mnie idea, że Unia Europejska może jednostronnie podyktować relokację uchodźców do Polski wbrew jasnemu życzeniu demokratycznie wybranego polskiego rządu - stwierdził Kawczynski podczas debaty w Westminster Hall.

Zobacz też: Straszy czy przestrzega? Beata Szydło o uchodźcach

Bronił stanowiska rządu Beaty Szydło wobec problemu migrantów. - Grożenie sankcjami przez państwo europejskie czy samą Unię uważam za szantaż i groźby. To kwestia, w której Zjednoczone Królestwo musi poprzeć Polskę - mówił polityk.

Kawczynski przekonywał, że pomoc dla uchodźców powinna wynikać z oddolnej inicjatywy, a nie być wymuszana odgórnie.

dff5ghq

Jak zauważa Polskie Radio, spotkanie obyło się w sali przeznaczonej na poboczne wydarzenia w parlamentarnym programie dnia. Słów byłego doradcy premiera Davida Camerona do spraw Europy Wschodniej i Centralnej wysłuchało zaledwie kilkanaście osób.

Daniel Kawczynski jest pierwszym posłem Izby Gmin, który ma polskie korzenie - przypomina tvp.info. Pochodzi z Warszawy, ale razem z rodzicami wyemigrował do Wielkiej Brytanii prawie 40 lat temu. W swoich wystąpieniach wielokrotnie opowiadał się za Brexitem.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów