Trwa ładowanie...

Brytyjczycy znaleźli sposób na autostradowe korki?

Brytyjskie ministerstwo transportu zarzuciło plany poszerzenia prawie 350 kilometrów autostrad. Zamiast tego otworzy pobocza jako awaryjne pasy ruchu. Ma to być sposób na szczególnie zapchane autostrady.

Share
Brytyjczycy znaleźli sposób na autostradowe korki?
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
dfhhwnr

Taki eksperyment przeprowadzono już z powodzeniem w zeszłym roku na notorycznie zakorkowanym odcinku autostrady koło lotniska w Birmingham. W godzinach szczególnie natężonego ruchu włączano tam sygnalizację świetlną, która informowała kierowców, że mogą skorzystać z pobocza jako dodatkowego pasa. Aby stworzyć miejsce dla pojazdów, które uległy awarii, w regularnych odstępach zbudowano tam dodatkowe zatoczki.

Teraz brytyjskie ministerstwo transportu zapowiada wprowadzenie takiej sygnalizacji i zatok na wielu ruchliwych odcinkach najważniejszych autostrad. Ta przebudowa rozpocznie się za rok i potrwa do 2015 roku. Minister transportu Geoff Hoon powiedział, że zaoszczędzi to wydatku 5 miliardów funtów i pozwoli uniknąć pokrycia betonem setek hektarów pól. Pomysł krytykują brytyjski automobilklub i pomoc drogowa, które uważają, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe.

dfhhwnr

Podziel się opinią

Share
dfhhwnr
dfhhwnr
Więcej tematów