Trwa ładowanie...
d4l4j99

Brytyjczycy przekazali CBŚ "wybuchowe" walizki

Dwie walizki wypełnione specjalistycznym sprzętem do oględzin miejsc wybuchu różnego rodzaju bomb przekazał polskiej policji wiceszef brytyjskiego MSW. Sprzętu o wartości 16 tys. funtów będzie używało Centralne Biuro Śledcze.

d4l4j99

Nie wiadomo, co dokładnie zawierają angielskie walizki. Na czwartkowej konferencji prasowej ujawniono jedynie, że są w nich m.in. ubrania ochronne i sprzęt techniczny do przeprowadzania badań na miejscu zdarzenia.

Dzięki temu wyposażeniu będziemy mogli przeprowadzić na miejscu zdarzenia analizę bomby, która wybuchła; dowiemy się też, z jakich elementów była zbudowana. Wszystko to pozwoli nam szybciej dotrzeć do producentów - powiedział komendant główny policji Antoni Kowalczyk.

Przed zakupem Anglicy konsultowali z polskim CBŚ, jaki konkretnie sprzęt jest najbardziej potrzebny. Kowalczyk ujawnił, że walizki znajdą się w specjalnym "antywybuchowym" aucie, które policja posyła na miejsca eksplozji.

Wiceszef brytyjskiego MSW Bob Ainsworth podkreślił, że Anglicy zapewnią szkolenie polskich policjantów w posługiwaniu się przekazanym sprzętem. (mk)

d4l4j99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l4j99
Więcej tematów