Trwa ładowanie...
d1jfhg8

Brytyjczycy oskarżą Putina przed sądem. Już przygotowują pozew

Brytyjscy prawnicy przylecieli na Ukrainę, aby w imieniu rodzin ofiar malezyjskiego boeinga przygotować pozew grupowy przeciw prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi - donosi brytyjski dziennik "The Telegraph".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: MIKHAIL KLIMENTYEV)
d1jfhg8

Bliscy ofiar samolotu żądają od rosyjskiego przywódcy wielomilionowych odszkodowań za rolę Rosji w katastrofie Boeinga 777 na terenie wschodniej Ukrainy.

Prawnicy z londyńskiej kancelarii McCue & Partners, która zajmuje się sprawą, w zeszłym tygodniu przylecieli na Ukrainę, gdzie prowadzą rozmowy na temat tego, jak wnieść sprawę i gdzie powinien być złożony pozew. Później prawnicy do rozmów zaproszą również rodziny ofiar. W pozwie na pewno podkreślona będzie rola Rosji w podsycaniu konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Prawdopodobne, że oprócz Putina na liście pozwanych będą także rosyjscy dowódcy wojskowi i politycy. "Sprawa, jeśli zostanie założona, na pewno popsuje relacje Putina z Zachodem. Ale politycy nie mają możliwości, by cokolwiek z tym zrobić" - komentuje brytyjski dziennik.

d1jfhg8

Holenderskie śledztwo

Śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu na Ukrainie prowadzi holenderska prokuratura. Wszczęła je w związku z podejrzeniem zabójstwa, zbrodni wojennych oraz umyślnego zestrzelenia samolotu komunikacyjnego.

Jak się powszechnie przypuszcza, Boeing 777 towarzystwa Malaysia Airlines, który rozbił się na wschodzie Ukrainy podczas lotu z Amsterdamu do Kuala Lumpur, padł ofiarą wystrzelonej przez rosyjskich separatystów rakiety ziemia-powietrze. W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi, a ponad połowa zabitych była obywatelami Holandii.

Źródło: "The Telegraph", PAP

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów