Trwa ładowanie...

Brytyjczycy niezadowoleni z brexitu

Przeszło 60 proc. Brytyjczyków ocenia brexit negatywnie. Z opublikowanego sondażu wynika, że opuszczenie Unii Europejskiej jest oceniane negatywnie lub gorzej niż oczekiwano na Wyspach.

Brytyjczycy są niezadowoleni z brexituBrytyjczycy są niezadowoleni z brexituŹródło: PAP, fot: VICKIE FLORES
dna4x9v
dna4x9v

Jedynie 14 proc. Brytyjczyków oceniło, że brexit przebiegł pozytywnie - wynika z opublikowanego w święta sondażu instytutu badania opinii publicznej Opinium. Badanie zostało przeprowadzone na grupie około 1900 osób, która została przepytana tuż przez Bożym Narodzeniem.

9 proc. uważa, że z brexitem poszło tak dobrze, jak przewidywali.

Zdecydowana większość Brytyjczyków źle ocenia brexit

26 proc. obywateli Zjednoczonego Królestwa ocenia, że brexit przebiegł gorzej, niż się spodziewali. 35 proc. wyraziło zdanie, że spodziewali się, że wyjście z UE przebiegnie źle, a ich obawy tylko się potwierdziły.

Prawie połowa respondentów jest zdania, że rząd nie radzi sobie z brexitem. Wpływ na tak negatywną ocenę działań rządu w tej kwestii na pewno wpływ mają widoczne gołym okiem skutki opuszczenia Wspólnoty.

dna4x9v

Jak donosi brytyjski magazyn "Observer", który zlecił przeprowadzenie sondażu, aż 42 procent osób, które w referendum w sprawie brexitu głosowały za wyjściem, wyraża obecnie negatywną opinię w tej sprawie. - Teraz widzimy, że znaczna część głosujących za opuszczeniem Wspólnoty twierdzi, iż sprawy idą w złym kierunku albo przynajmniej gorzej niż oczekiwano - powiedział Adam Drummond z ośrodka Opinium.

Dotkliwe konsekwencje opuszczenia UE

W ciągu ostatnich kilku miesięcy konsekwencje brexitu stały się dotkliwe dla wielu obywateli. W supermarketach brakowało towarów, a stacje benzynowe były chwilowo nieczynne, wszystko to spowodowane brakiem kierowców ciężarówek, których nie było w związku ze swobodnym przepływem pracowników. Skutkami wyjścia z UE dotkniętych zostało także wiele innych gałęzi gospodarki.

Wielka Brytania opuściła EU ostatecznie 31 stycznia 2020 roku po wielomiesięcznych negocjacjach. Do końca roku trwała jeszcze faza przejściowa.

dna4x9v

Zobacz też: Polexit realny? Posłanka Lewicy nie ma złudzeń: "Staniemy się krajem drugiej szybkości"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dna4x9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dna4x9v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj