Trwa ładowanie...
d3i3f93
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Brutalny policjant z Turcji za karę ma posadzić 600 drzew

Policjant, który w 2013 roku podczas tłumienia antyrządowych protestów w Stambule nadużył swych uprawnień, używając gazu łzawiącego wobec młodej kobiety, został skazany na posadzenie 600 drzew - informują tureckie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamieszki w Stambule z czerwca 2013 roku
Zamieszki w Stambule z czerwca 2013 roku (PAP/EPA, Fot: AHMET SIK)
d3i3f93

Zdjęcie brutalnie potraktowanej przez policjanta kobiety w czerwonej sukience obiegło świat. Ofiara szybko stała się symbolem protestu.

Na przełomie maja i czerwca 2013 roku setki tysięcy Turków wyszły na ulice miast, protestując przeciwko coraz bardziej autokratycznym rządom ówczesnego premiera, a obecnie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i domagając się większych swobód demokratycznych. Iskrą do wybuchu protestów stały się plany przebudowy stambulskiego placu Taksim i sąsiadującego z nim parku Gezi, przewidujące wycinkę drzew.

Policjant, sfotografowany, kiedy używał gazu łzawiącego przeciwko kobiecie w czerwonej sukience, początkowo został skazany na 20 miesięcy więzienia, ale ostatecznie sąd zawiesił wykonanie tej kary i nakazał mu nie tylko posadzenie drzewek, ale też opiekowanie się nimi przez sześć miesięcy.

d3i3f93

Podziel się opinią

Share

d3i3f93

d3i3f93
Więcej tematów