Trwa ładowanie...

Brutalny mord na Polaku w Leeds. Skazano dwóch jego rodaków

30-letni Maksym Polomka został zamordowany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Oskarżeni o jego zabójstwo zostali dwa Polacy, 29-letni Tomasz D. i 28-letni Paweł S. Zostali skazani na 21 lat więzienia.

Share
Brutalny mord na Polaku w Leeds. Skazano dwóch jego rodaków
Źródło: West Yorkshire Police
ds5qy6n

Do zabójstwa 30-letniego Maksyma Polomki doszło w grudniu ubiegłego roku. Mężczyzna dostał osiem ciosów nożem w głowę, szyję i ciało na ulicy Robb Street w brytyjskim Leeds.

- To była niepotrzebna śmierć, żal obiecującego młodego życia. Każde morderstwo przerywa jedno życie, ale niszczy wiele innych - powiedział sędzia Tom Bayliss, uzasadniając wyrok 21 lat więzienia dla oskarżonych.

Maksym Polomka w drugi dzień świąt był na przyjęciu w domu Tomasza D. w Leeds. Towarzyszyła mu dziewczyna, Natalia P. W pewnym momencie para się pokłóciła, a Maksym miał potrząsnąć dziewczyną - informuje portal leeds-live.co.uk.

ds5qy6n

Nie spodobało się to jednemu z biesiadników, Pawłowi S. Złapał nóż kuchenny i powiedział do Maksyma: - Zaraz cię pokroję na kawałki.

Gospodarz, Tomasz D. uderzył maksyma w głowę teleskopową pałką i też złapał za nóż kuchenny. Jego partnerka próbowała go powstrzymać, ale bezskutecznie.

Zdruzgotana rodzina

Maksym Polomka wyszedł z domu, ale mężczyźni poszli za nim i zaatakowali go na ulicy. Dostał osiem ciosów nożem. Karetka zabrała go do szpitala, gdzie zmarł po dwóch dniach.

Sędzia odczytał zeznania bliskich i rodziny Maksyma. Jego dziewczyna powiedziała, że "ma złamane serce i po śmierci ukochanego jej życie jest pozbawione sensu".

ds5qy6n

"Wciąż mamy łzy w oczach, jak tylko pomyślimy o naszym ukochanym synu. Każde Boże Narodzenie będzie nam przypominało o tym przerażającym dniu" - powiedzieli Andrzej i Małgorzata, rodzice Maksyma.

Źródło: leeds-live.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds5qy6n

Podziel się opinią

Share
ds5qy6n
ds5qy6n
Więcej tematów