Trwa ładowanie...
12-03-2012 11:40

Brutalne zabójstwo: 29-latek przez 6 lat udawał kobietę

Z wyłączoną jawnością będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Koszalinie w woj. zachodniopomorskim proces ws. zabójstwa, które zakończyło znajomość utrzymywaną za pomocą sms-ów i mms-ów. 29-latek zginął - od trzech ciosów zadanych myśliwskim nożem - gdy wyszło na jaw, że przez sześć lat podawał się za kobietę.

Brutalne zabójstwo: 29-latek przez 6 lat udawał kobietęŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d315jwr
d315jwr

O wyłączeniu jawności - jak powiedział przewodniczący składu orzekającego sędzia Tomasz Krzemianowski - zdecydowało to, że przedmiotem sprawy są intymne relacje między oskarżonym a pokrzywdzonym, m.in. dotyczące sfery erotycznej.

O zabójstwo oskarżony jest 22-letni obecnie Damian P. z Zamościa w woj. lubelskim. W akcie oskarżenia - jak informowała wcześniej prowadzącą śledztwo Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim w woj. zachodniopomorskim - napisano, że w chwili popełniania przestępstwa sprawca miał "znacznie ograniczoną zdolność rozpoznania czynu lub kierowania postępowaniem".

Sąd może w takim przypadku nadzwyczajnie złagodzić karę, którą w przypadku zabójstwa jest nie mniej niż osiem lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Ograniczoną poczytalność Damiana P. orzekli biegli psychiatrzy po trwającej kilka tygodni obserwacji. Prokuratura nie ujawniła wykrytej u oskarżonego jednostki chorobowej. Informowała jedynie, że do morderstwa doszło w wyniku "narastającego stanu psychicznego", który spowodował, że jedynym wyjściem z sytuacji było zabójstwo. Ten stan psychiczny wywołało trwające niemal sześć lat oszustwo, którym było podawanie się przez zabitego Radosława S. w wiadomościach sms i mms za kobietę. Zamordowany m.in. wysłał Damianowi P. zdjęcie koleżanki siostry, twierdząc, że to on.

d315jwr

Damian P. przyznał się w śledztwie do zarzutu. Zaraz po zabójstwie sam zadzwonił na policję i opowiedział, co zrobił. Od tamtej pory przebywa w areszcie.

Do zabójstwa doszło wieczorem 24 lutego 2011 r. we wsi Mielenko Drawskie w woj. zachodniopomorskim. 29-latek zginął od trzech ciosów zadanych myśliwskim nożem. Przed ugodzeniem - jak ustaliła prokuratura - między sprawcą i ofiarą doszło do krótkiej rozmowy, podczas której Damian P. upewnił się, że faktycznie spotkał swoją sms-ową sympatię. Było to pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie obu mężczyzn twarzą w twarz.

Ze zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że Damian P. jadąc do Mielenka Drawskiego wiedział już, że od 6 lat nie koresponduje z dziewczyną, a podającym się za nią mężczyzną. 22-latek poświęcił dużo czasu na wykrycie oszustwa. Motywy, jakimi kierował się zabity podając się w elektronicznej korespondencji za kogoś innego, nie są znane. Wiadomo jedynie, że w taki sam sposób utrzymywał znajomość z innym mężczyzną.

Damian P. nie był dotychczas karany. W miejscu zamieszkania miał opinię osoby spokojnej i zamkniętej w sobie. Znajomość z zabitym Radosławem S. nawiązał w roku 2005, po tym jak ten odpowiedział na zamieszczony przez Damiana P. anons w telegazecie, w którym poszukiwał on dziewczyny do wymiany sms-ów i mms-ów.

d315jwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315jwr
Więcej tematów