Trwa ładowanie...

Brudziński zareagował na "groźby" Wałęsy. Padły bardzo ostre słowa

"Ktoś kto grozi i deklaruje użycie broni jest albo niezborny emocjonalnie albo groźnym psychopatą. Nawet jeżeli jest laureatem POKOJOWEJ Nagrody Nobla" - pisze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Share
Brudziński zareagował na "groźby" Wałęsy. Padły bardzo ostre słowa
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1layak

Chodzi o niedzielny wpis byłego prezydenta na Facebooku. "Tej władzy nie wolno szanować. Ta władza łamie konstytucję, niszczy dorobek i dobre imię Polski. Ja mówię zdecydowane 'już dość'. Jeżeli podniosą łapę na Sąd Najwyższy, to jadę do Warszawy 4 lipca, by głównego sprawcę odsunąć od możliwości zniszczenia podstawowego strażnika demokracji. Będę chciał zrobić to pokojowo, ale jeśli ktokolwiek - w tym policja - stanie mi na przeszkodzie, będę walczył i bronił się. Przypominam, że mam broń i pozwolenie do obrony osobistej" - pisał Lech Wałęsa.

W poniedziałek wieczorem na jego zapowiedź zareagowała policja. Poinformowała, że wpisy "mogą mieć charakter gróźb" i "zobowiązana jest" w takim przypadku "zweryfikować zasadność posiadania broni".

d1layak

"Nie tylko zweryfikować, ale przede wszystkim cofnąć decyzję o zezwoleniu na broń. Ktoś kto grozi i deklaruje użycie broni jest albo niezborny emocjonalnie albo groźnym psychopatą. Nawet jeżeli jest laureatem POKOJOWEJ Nagrody Nobla" - dodał błyskawicznie szef MSWiA Joachim Brudziński.

"Nikomu nie grożę"

Na wpis szybko zareagowała opozycja. "Czyżby minister kazał przeprowadzić rewizję w domu laureata Pokojowej Nagrody Nobla?" - pytał rzecznik PO Jan Grabiec.

"Ja nikogo nie straszę, nikomu nie grożę, tylko informuję" - zapewnił z kolei Wałęsa.

We wtorek zaczynają obowiązywać nowe przepisy o Sądzie Najwyższym. Zakładają, że sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia, przechodzą w stan spoczynku. Mogą dalej pełnić swoją funkcję, jeśli przedłożą zaświadczenia o stanie zdrowia i zwrócą się do prezydenta, a on wyrazi na to zgodę.

Zobacz także: "Ja panu mogę nogę podać". Suchocka wyjaśnia szczegóły słynnej sceny z Wałęsą i Kwaśniewskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1layak

Podziel się opinią

Share
d1layak
d1layak
Więcej tematów