Trwa ładowanie...
d1yq0g0

Bronowice. Kościół zamiast parku? Abp. Jędraszewski prosi prezydenta Majchrowskiego o działkę

Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi prezydenta Krakowa o działkę pod budowę kościoła w Bronowicach. Chodzi o teren po dawnym motelu Krak, gdzie mieszkańcy od lat walczą o powstanie parku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp. Marek Jędraszewski wysłał do prezydenta Krakowa list, w którym prosi o przekazanie kurii działki pod budowę kościoła
Abp. Marek Jędraszewski wysłał do prezydenta Krakowa list, w którym prosi o przekazanie kurii działki pod budowę kościoła (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d1yq0g0

List od abp. Marka Jędraszewskiego do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego opublikował na Facebooku miejski radny PO Andrzej Hawranek. Dokument wpłynął do magistratu na początku września.

Pismem zaskoczeni są miejscy radni. "Zastanawiające w tej sprawie jest jeszcze jedno, pismo nosi datę wpływu 3 września 2019, mamy 20 października 2019, jak do tej pory wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania działek gminnych, opiniowały co najmniej dwie komisje Rady Miasta Krakowa w tym Komisja Budżetowa a następnie decyzję podejmowała Rada. Powyższe pismo mimo upływu ponad miesiąca czasu od daty wpływu do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji ani do Rady. Dlaczego?" - pyta Hawranek.

d1yq0g0

Jeśli urzędnicy zdecydują o przekazaniu ziemi krakowskiej kurii, to duchowni mogą liczyć na bardzo dużą, bo aż 98-procentową, bonifikatę. Zezwalają na to przepisy.

Inny krakowski radny Łukasz Maślona podkreśla w rozmowie z Onetem, że nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, czy władze Krakowa zamierzają przystać na propozycję abp. Jędraszewskiego i przygotować projekt uchwały w sprawie sprzedaży działki z bonifikatą.

- Uważam, że należy zakończyć proceder przekazywania terenów miejskich z tak wysokimi bonifikatami - zaznacza Maślona.

Źródło: Onet/"Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yq0g0

Podziel się opinią

Share
d1yq0g0
d1yq0g0
Więcej tematów