Trwa ładowanie...

Bronowice. Kościół zamiast parku? Abp. Jędraszewski prosi prezydenta Majchrowskiego o działkę

Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi prezydenta Krakowa o działkę pod budowę kościoła w Bronowicach. Chodzi o teren po dawnym motelu Krak, gdzie mieszkańcy od lat walczą o powstanie parku.

Share
Bronowice. Kościół zamiast parku? Abp. Jędraszewski prosi prezydenta Majchrowskiego o działkę
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d379e6c

List od abp. Marka Jędraszewskiego do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego opublikował na Facebooku miejski radny PO Andrzej Hawranek. Dokument wpłynął do magistratu na początku września.

Pismem zaskoczeni są miejscy radni. "Zastanawiające w tej sprawie jest jeszcze jedno, pismo nosi datę wpływu 3 września 2019, mamy 20 października 2019, jak do tej pory wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania działek gminnych, opiniowały co najmniej dwie komisje Rady Miasta Krakowa w tym Komisja Budżetowa a następnie decyzję podejmowała Rada. Powyższe pismo mimo upływu ponad miesiąca czasu od daty wpływu do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji ani do Rady. Dlaczego?" - pyta Hawranek.

d379e6c

Jeśli urzędnicy zdecydują o przekazaniu ziemi krakowskiej kurii, to duchowni mogą liczyć na bardzo dużą, bo aż 98-procentową, bonifikatę. Zezwalają na to przepisy.

Inny krakowski radny Łukasz Maślona podkreśla w rozmowie z Onetem, że nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, czy władze Krakowa zamierzają przystać na propozycję abp. Jędraszewskiego i przygotować projekt uchwały w sprawie sprzedaży działki z bonifikatą.

- Uważam, że należy zakończyć proceder przekazywania terenów miejskich z tak wysokimi bonifikatami - zaznacza Maślona.

Źródło: Onet/"Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d379e6c

Podziel się opinią

Share
d379e6c
d379e6c
Więcej tematów